Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok anorexias és nem...

Nem vagyok anorexias és nem is leszek de fura mostanában a hozzaallasom...próbálok ésszerű lenni de nehéz?!

Figyelt kérdés
Nos én világ életemben normál súlyú voltam de néha volt hogy meghiztam vagy lefogytam. Pl tini koromban suli váltás miatt minden csonton kilatszott és eleg vékony voltam sokáig. De pl mikor egyetem miatt elkoltoztem es egeszsegtelenul ettem meghiztam 70 kilóra is..amit aztán diétával leadtam (59 kgra). Amúgy kb 166 centi vagyok de nem tudom pontosan. Mikor utoljára mérték meg régen 164 voltam de a barátnőim kozul akik 163-164 centik jóval alacsonyabbak nálam. 59 kilosan is egyébként kövérnek éreztem magam de így visszagobdolva bárcsak annyi lennék...elégedett lennék sztem. Azt szeretném megemliteni hogy én igazából kis túlsúllyal se nézek ki igazából kövérnek mert jól oszlik el a súly (nincs hasam max ha sokat eszek és ülök, nagy a mellém és van fenekem, a combom izmos) viszont zavart hogy sose voltam igazán vékony. Mióta a barátommal együtt élek híztam (kb 61 voltam mikor osszejottunk a max súly 70 volt...ő észre se vette, tényleg jól olszik el a súly de borzasztoan zavar) most nyáron osszehazasodunk és bekattant valami. Nagyon keveset eszek 3 hét alatt fogytam kb 2 és fél kilót és most úgy érzem bármit elerhetek olyan könnyen megy h alig eszek és fogyok, nem értem eddig mert nem csináltam ezt.... nagyon egyszerű és jó érzés. Legalább napi 3x merem magam kaja után is meg amikor sok folyadékot ittam mert aztan jó érzés látni hogy kevesebb kiló vagyok reggel. Most kb 66 kg vagyok (abszolút nem látszik meg hogy fogytam volna kívülről...) barátomnak főzök de én nem eszek belőle max főzés közben kostolgatom, munkahelyen nem eszek semmit, vagy max 300-400 kalorias ebédet (salata főleg). Viszont ha valami kaját program van hétvégén (elmúlt 3 hétben mindig volt) akkor eszek rendesen de mondjuk aznap csak azt az etkezest. nem erzem hogy megvannak magamtól bármit egyszerűen nincs nagyon kedvem enni és örülök hogy emiatt egyre kevesebbet mutat a mérleg. Az esküvőre a régi 59 kgmat akartam visszakapni (meg van 7 hónap addig) de most azt érzem jobb lenne 55-50 kg és hogyha menni fog továbbra is akkor meg se állok amig elerem. Érzem is heti 3-4 alkalommal. Reménykedek hogy gyönyörű vékony leszek viszont most valamiért (ezelőtt sose volt igy) annyira könnyen megy a kevés éves és a fogyás, hogy félek, mikor tudnék leallni. Egyelőre nyilván 50-55kg a cél. De eddig 59 volt. Amivel jól néztem ki. De mostmar biztos vagyok benne hogy ha megy, akkor ennél sokkal lejjebb szereznek menni
jan. 22. 21:46
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsi van néhány hiba mert a telefonom javít


*kajás program

* nem érzem hogy megvonnék magamtól bármit

*edzek is heti 3-4 alkalommal

jan. 22. 21:58
 2/4 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazad van. Ki akartam írni magamból a gondolataimat és ezek szerint nem igazán sikerült megfogalmazni.tehat nagyon könnyen fogyok mióta alig eszek és nem is akarok ezen változtatni mert tetszik ez az egész. Egészségesebb diétával sose sikerült lefogyni, vagyis mikor lefogytam akkor is azért megvontam magamtól sok dolgot és így is lassan ment. Viszont most úgy érzem könnyű és jó így. De nem akarok étkezési zavaros lenni meg hogy sose legyen elég mindig többet akarjak fogyni. A kérdés az hogy mit csináljak (az nem jó válasz hogy etkezzem egeszsegsen és sportoljak, mert így nem fogyok kb semmit max nagyon lassan, viszont így amit most csinálok gyorsan fogyok(alig éves és sport) és ez tetszik. Viszont nyilván eszemnel vagyok és nem akarok ebbe belesüllyedni hogy aztán semmi se legyen elég. És hogy mit tegyek hogy ne legyek semmiképp étkezési zavaros és le tudjak állni
jan. 22. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ha tetszik ha nem, a megoldás a nagyon lassu fogyás. Ezt kell elfogadnod. Gyorsan csak az extra elhizottaknak megy es a noknek valamivel gyorsabban megy a ferfiaknak.

Kisebb lanyoknak mar havi 1 kilonak is orulni kell.


A másik amit tudsz keresni az egy pszichológus. Amig meg nem keso es fslismered hogy akar baj is lehet wbbol

jan. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!