Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy értessem meg a családtago...

Hogy értessem meg a családtagokkal,hogy egy mentális roncs vagyok ?

Figyelt kérdés
Elegem van,hogy nem értik meg,hogy képtelen vagyok munkára. Bipoláris zavar,személyiségzavar,szociális fóbia. Főleg a szociális fóbia miatt nem tudok emberek közt lenni annyira szorongok és állandóan zavarba vagyok. Le vagyok százalékolva,de azt mondják hogy nekem semmi bajom nincs. A bipolária zavar miatt meg sokszor annyira depresszios vagyok hogy nem tudok felkelni az ágyból. Miért nem tudják ezt megérteni ? Bárcsak lennének ezekbe benne egy hétig. Nagyon szeretnék dolgozni és dolgoztam is sokat de olyan helyen ahol egyedül voltam. Probáltam olyanokat is ahol emberek voltak de felmondtam vagy kirugtak. Nem bírtam. Ismerkedni is képtelen vagyok. Barátnőm sincs pedig szeretnék de félek bárkihez is szólni. Teljesen el vagyok keseredve hogy nem vagyok olyan mint az átlag akik boldog és tudnak beszélgetni másokkal .
jan. 25. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Ne haragudj nem fog tetszeni,de ha ilyen erősen ragaszkodsz ahhoz hogy márpedig te beteg vagy es nem tudsz ezt meg azt megcsinálni a büdös életben nem fogsz ebből kilábalni. Ne azt várd hogy a kornyezeted aszisztáljon hogy te mentális beteg vagy hanem igyekezz még te magad se elhinni

A világ legnagyobb kliseje de a fejedben dől ez el ha hiszed ha nem

jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Vannak antiszoc munkakörök, adminisztrátorként nem nagyon kell senkivel sem beszélned. Egyetértek az első hozzászólóval, azt keresd, amit tudsz csinálni és ne azt, amit nem tudsz.
jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 1-es,

persze, fejben dől el, de mi van akkor, ha az fejben lévő agy sérült, mi van ha traumákon ment keresztül, ha nem úgy szállít bizonyos kémiai anyagokat, ahogy az normális?

Ha tudnád, mennyi plusz stresszt okoz a mentálisan terhelteknek, az ilyen értetlen, csak magából kiindulni képes ember, mint te, a folyamatos meg nem értésével, hibáztatásával, mutogatásával....

Nem kéne válaszolni, írni olyan kérdésre, amihez nincs empátiád, mert csak ártasz szerencsétlen kérdezőnek!

jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igy van 3as. A mentalis ember agyába a szerotonin ,dopamin nincs normália szintem. Tehát beteg az agy már születéskor mert öröklődnek ezek a szarságok. Ostoba ember mond ilyet hogy minden fejbe dől el. Mond ezt egy bipolárisnak vagy skizofrénnek. Te idióta 1 es. Mi az hogy én magam ne higyem el hogy beteg vagyok. Szinte minden nap rám jön ok nélkül a depresszio mert bipoláris zavaros vagyok de hát csak az érti meg aki benne van. Lennél benne kb 1 hétig. Nem írtál volna ilyen baromságot.
jan. 25. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Kedves 3-as. Elég durva szociális fobiabol sikerült kigyogyulnom saját magamtól, úgyhogy nem a levegőbe beszélek és végképp nem az ítélkezés volt a célom. Nyilvánvalóan másképp látjuk az ilyen problémákat. Én kicsit beleástam magam mind a pszichológiába mind kicsit a spiritualitás világába is,igy el tudom hinni a saját mentális képességemet a gyógyulásra. Sajnálom hogy sokan ugy gondolkodnak mint te es a kérdező és egész életüket abban a hitben élik le, hogy ne lehetne másképp 🫤
jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
+ha van tiktokod ajanlom dr.tomabechi japán agykutató professzor magyar csatornajat.talan neki jobban elhiszed mi mindenre képes a saját agyad
jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

nézd. szerintem te ne ajánlgass semmit hanem kapcsold ki az internetet. A nagyon durva szociális fóbiád lfsznyira sincs közel súlyosságban egy bipolárishoz. megnézném, hogy mániás szakaszban mennyire nézegetnéd dr tornabácsi videóit. nem tudom feltünt e de a kérdező azzal kezdi a mondanivalóját, hogy otthon is invalidálják a problémáját. Erre te is jössz a fejben dől el bullshit szlogennel.


Azokat a mentális problémákat nem a szél hozta össze, hanem pont azok akikkel éppen él. Kell találni egy jó pszichiátert aki belövi jól a gyógyszert hogy legyen energia munkát keresni. de támogató közeg nélkül ez elég nehéz.

jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Rendben. Én nem sértegettem senkit csak segíteni szerettem volna egy másik nezoponttal,ellenben én általad es a kérdező által is csak sértegetést kaptam. Akkor további jó dagonyázást a szenvedésben. Nem lehet segíteni azon aki nem akarja
jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

#7-es, nagyon egyetértek!

#8-as, "Nem lehet segíteni azon aki nem akarja" Kétlem, hogy te pedig segíteni akartál, vagy ha mégis, hát olyan bárdolatlan módon tetted, mintha kanállal álltál volna neki nyers húst kockázni..Az hogy csípőből invalidálod a másikat, felelőssé teszed minden problémájáért, az minden, csak nem segítségnyújtás.

jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is durva szociális fóbiám van, konkrétan wc-re sem tudok menni idegen helyen.


Sokak szerint ez nem betegség, meg hát végül is, meg hát lehet úgy is élni, hogy nem wczel egész nap, nem iszol folyadékot.


Ráadásul nekem időfóbiám is van, akkor sem tudok wcre menni, ha tudom hogy mennem kell valahová, időre, és aludni sem tudok.


És nem csak ez a baj, hanem ha valahol lennem kell kényszerből, egy idegen helyen, úgy, érzem, mintha folyamatos kontroll alatt lennék, hevesen ver a szivem, izzadok, nem kapok levegőt.


Még akkor is nehéz lenne, ha otthonról tudnék dolgozni, egyedül megélni, még akkor is nyomasztana az idő, nem bírok mókuskerékben élni.


Sokszor arra gondolok, hogy, még a mozgássérülteknek is jobb, mert azokat legalább elismerik.


Én leszázalékolva sem vagyok de azzal se mennék sokra, annyira kevés lenne.

jan. 26. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!