Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet attól mentális problémám...

Lehet attól mentális problémám ha ezt azt oldalt használom?

Figyelt kérdés

jan. 24. 07:48
 1/9 anonim válasza:
44%
Szerintem a legtöbb embernek eleve van, aki ide regisztrál. :D
jan. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Csak ha nem megfelelően viszonyulsz az olvasottakhoz....
jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint pl a bmw téma.

Nem, nem leszel attól egy barom ha bmwt vezetsz. De ha nem vagy egy barom, nem veszel bmwt

jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ráfüggsz, szerintem igen..

Nekem volt időszakom, amikor totál rákattantam. Rohadt sok kérdést írtam ki, ezeket olvasgattam, vártam, hogy reagáljanak. Elég rossz volt.

Aztán kényszerítettem magam pár napra, hogy egyáltalán ne használjam - tényleg szélsőségesen rákattantam - és sokkal jobban éreztem magam úgy all in all, azokban a napokban mikor lejöttem róla.

Azóta, azt hiszem, viszonylag normális arányban tudom használni.

jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz, csak ha komolyan veszel mindent amit itt írnak.

Tudni kell szelektálni, legyen saját véleményed a dolgokról, képezd magad.

Tudsz segíteni, válaszokat kapni, trollkodni. Mindenki másra használja ezt az oldalt. Önmagában egy online szórakoztató tevékenység annak, aki szeret olvasni, irkálni és szereti a fórumokat.

jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az oldal használata és a mentális betegség között annyi a logikai összefüggés, mint "ha nincs akváriumod, akkor bu2i vagy".
jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Legjobb oldal! 👍 🤣🤣🤣
jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Felerősíthet tüneteket, ha már alapból van veled valami probléma, de okozni nem tud ilyet.
jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 creativus ***** válasza:

Teljesen egyéntől függ, hogy a digitális technika széles körű elterjedésével ki mitől válik függővé, azaz szenvedélybeteggé. A nem vegyi alapú, azaz viselkedési függőségeknek ma se szeri se száma, csak még keveseknek nyilvánvaló, hogy a fejlett nyugati világban a lakosságnak nagy része ezek közül valamelyikben szenved. Mindegyik aránylag alacsony százalékban tesz azzá, de pl. a mobilhasználat annyi függőségi lehetőséget nyújt, hogy úgy tűnik, a legtöbben mobilfüggők lennének. Ám csak egy-egy lehetősége tartja fogva azt, aki állandóan mobilozik.


Ténylegesen a mentális problémák abból erednek, hogy a függőségekben van egy elem - a függőség tárgya - amely örömérzetet, élvezetet okoz, amely meg a dopamin nevű hormonunkkal kapcsolatos. Idővel dopamin-rezisztencia alakul ki, azaz tartósan lefárasztja a dopamin termelésünket. Hatása ugyanaz mint a drogoké, számos nem kívánt következményekkel (elégedetlenség érzet, mindenben a rossz megtalálása, gyanakvás egészen a paranoiáig, eluralkodó unalomérzet, üresség, stb.) A legsúlyosabb azonban az erőfeszítésekre, küzdelemre való képesség elvesztése, ahhoz ugyanis sok dopamin kell. Így aztán nem tudunk tanulni, nem vagyunk képesek gyerekvállalásra, képtelenek vagyunk tartós párkapcsolatra. Mindezen problémáinkat kényelmi eszközökkel, és más élvezeti cikkekkel enyhítjük, altatjuk, rövid távon sikeresen, de a dopaminhiányt tovább súlyosbítva. Kiszállni ebből nehéz, olyan mint egy elvonókúra, és kb. 30 napos kemény megvonást, türelmet igényel. Azaz pont azt amire képtelenek vagyunk. Minden egyes napot külön meg kellene harcolnunk.


Egy egész világ, a fejlett nyugat szenved ezektől, és halad a katasztrófa felé. Valójában ez a hedonizmus, amely automatikusan felszámolja önmagát, azaz a tagjait. Ma már nem járható út az, amely régen ettől automatikusan kialakult, azaz a történelemben jellemző háborúk, és ez az ami helyrerázta a lakosságot (főként az uralkodó osztályt). Az automatizmus borítékolva van, mert már a legtöbben használják egymásra, a tartalék dopamin termelő mechanizmust, a feldühödést, a haragot, amely a másikból is ezt váltja ki. Külsőleg a félelemkeltéssel lehet még manipulálni, s egy járvány is jó e célra (meg klíma, és egyéb mizériák). Ilyenkor az ösztönös menekülési mechanizmusunk, ami dopamint termel, és cselekvésre sarkall.

jan. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!