Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ezellen?

Mit tegyek ezellen?

Figyelt kérdés

Ilyen űnnepségeken mint pl.Vizsgabál,ballagás,nagyobb ünnepségeken is nem az élvezet ami nálam szóba jön hanem a szorongás.Ilyenek hogy pl evés közben magamra borítom a kalyát meg hogy felbukok mindenki előtt.Ez Szociális szorongás?

Meg mindig félel az iskolában is hogy valami nagyon egyszerűt kérdez a tanár és nem tudom és azt hiszik hogy nulla vagyok.Meg az hogy nagyon nehezen jutnak eszembe a dolgok meg nagyom könnyen felejtek.Nem akarok erről senkinek beszélni szeretném ha így magától elmúlna lehetséges ez?



jan. 25. 21:37
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
7 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

Na meg ez is ami most történt hogy hibássan írtam és nem vettem egyszerűen észre mert kapkodok össze vissza hogy minnél hamarabb túl legyek rajta mert feszült vagyok aközben miközben csinálom.

Tornaórán az ilyen egészosztályos csapatsporokról ne is beszéljünk

jan. 25. 21:39
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Szorongsz a társadalomban.

Érdemes felkeresni egy pszichológust, ő segíteni fog ebben.

jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Kalyát!!! Waaaaaaa!!!
jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod, hogy a legtöbb ilyen hiba semmit nem számít és semmi komoly következménye nincs. Lehet, hogy belefutsz 1-2 olyan idiótába, mint #3-as. És akkor mi van? Mit számít az ő véleménye, ha a kérdéseddel kapcsolatban semmi értelmeset nem tud mondani. A legtöbb ilyen ember pont a saját hibáit és hiányosságait próbálja leplezni azzal, hogy téged próbál a földbe döngölni a hibáid miatt. Őket ugyanúgy frusztrálják a saját hibáik és azzal próbálnak ezen a rossz érzésen túllendülni, hogy téged és másokat gúnyolnak az ő hibáik miatt, így jobban érezhetik magukat a saját hibáik miatt.


Meg kell tanulni lesz@rni a dolgokat. Persze nem mindent. Vannak fontosabb dolgok, amiknek nagyobb a jelentősége. Amin fontos dolgok múlnak, azokra figyelj oda, hogy jól csináld. Ha ember életek múlnak rajta, hogy hibázol-e, akkor menj biztosra és ne hibázz, inkább ellenőrizz mindent többször. De hogy valamit ly vagy j-vel írsz egy amúgy is jelentéktelen weboldalon? Kit érdekel?


Sokan szeretik ebben a témában Mark Manson: A "Lesz*rom" rafinált művészete című könyvét ajánlani, érdemes lehet adni neki egy esélyt. Pont azzal foglalkozik, hogy egy csomó mindent nem szabad annyira komolyan venni, mint sokan teszik.


Pszichológushoz is érdemes elmenni vele, nagyon sokat tud segíteni!

jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen pszichológus, vagy pszichiáter.

Én szedtem gyógyszert rá és elmúlt a szorongás.

febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!