Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte betegesen függök a...

Szinte betegesen függök a szóbeli megerősítésektől, hiába van szó evidens dologról, nehezen vagy egyáltalán nem tudom meggyőzni magamat, mit tehetnék ezellen?

Figyelt kérdés

A véleményem mellett nem tudok magabiztosan kiállni és, ha a (leginkább)szerethetőségemről van szó egy számomra jelentős személynél akkor visszajelzésekre vágyok, ez volt párkapcsolatomban mutatkozott meg nagyon, tudtam a választ de mégis kellett a megerősítés mert különben ezen kattogtam napokig vagy akár hónapokig.

Mondok egy fiktív példát hogy jobban értsétek

Összejöttem egy csajszival, ezer meg ezer dologgal bizonyította, hogy szeret de én azon kattogok, hogy nem csak a pénzemért miatt van-e? Holott sokszor ragaszkodik hozzá, hogy ő álljon dolgokat és ugyanannyit ad, mint én. Vannak észérvek, tudom, hogy alaptalan a feltételezés, de, ha nem kérdezek rá akkor hónapokig ezen kattogok, VAGY attól félek, hogy ezen fogok hónapokig kattogni.

Ezzel a példával most csak a hasamra ütöttem, picit azért más jellegű kérdéseket szoktam feltenni, és tök feleslegesen stresszelek rá de ez sajnos kényszeres..

Hogyan küzdhetném ezt le?

23/F



2022. dec. 20. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Úgy, hogy segítséget kérsz szakembertől. Mondjuk én ezt alanyi jogon biztosítanám mindenkinek, meg az önismeretet. Gyakorlatilag mindenkinek szüksége lenne rá.

Mi nem tudhatjuk a magyarázatot. Te fogod tudni - segítséggel.

2022. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És az nem megoldás, hogy egyszerűen csak hiszek az észérvekben, ha, kell görcsösen kiállom azt, hogy ne kérjek megerősítést, bízok magamban, mondogatom magamnak az észérveket és ezt addig teszem amig el nem felejtődik a dolog, le nem nyugszom legyen az akár több hónap?
2022. dec. 20. 23:47
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Pszichológus!!!
2022. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem megoldás. Önmagaddal viaskodni nem az. Csak belső feszültséget kelt. Jó, hogy vannak észérveid, de az csak az első lépés.

Meg kell találnod, hogy miért nem bízol magadban. Apránként, lépésenként kell átalakítanod magad. Szerintem is jót tenne egy pszichológus, csak találj jót. Nem olyan egyszerű. :(

2022. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Agyi szinten nem lehet megoldani érzelmi szinten gyökerező problémákat, viszont az ember az őrületbe tudja kergetni magát vele. Ráadásul ezek a problémák mindenkinél a kisgyerekkorba vezetnek, ahonnan valós emléked sincs, max benyomásaid.
2022. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És mi van akkor, ha egy héttel később már tényleg nem kattogok valamin

Rengeteg ilyen is történt velem, hogy azthittem, hogy valamin egész életemben kattogni fogok, megerősítésre, nyugtatásra vágytam

És egy héttel később arra se emlékeztem, hogy mi volt a nyugtalanság tárgya

2022. dec. 26. 14:30
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Nem lehet, hogy az életed korábbi részeiben úgy érzed, hogy túl keveset adtak a te véleményedre, túl kevéssé fogadták el azt, amit te mondtál és nem törődtek vele eléggé?

Ez esetleg okozhatja azt, hogy tudat alatt arra vársz, hogy jóváhagyják a véleményedet.

(Vagy, ha rendszeresen rossz következett abból, ha úgy cselekedtél, hogy nem kértél véleményt másoktól.)

Nem állítom, hogy az említettek közül bármelyik lenne az ok, ezek csak gondolatok, javaslatok, hogy gondold át.

2022. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tök jogos amiket írtatok, de mégis mit csináljak? Kergessem az őrületbe a páromat a kérdéseimmel, hogy folyamatosan megerősítsen ameddig a pszichologussal nem hozom helyre ezt a problémát?
2023. jan. 10. 19:55
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Inkább önuralmat kéne gyakorolnod és nem ráterhelni másra a problémád. Olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet, hátha magadra ismersz pár dologban vagy legalább rálátsz, általában hogyan alakulnak ki ilyen kényszeres dolgok. Ez annyiban segítség, hogy amikor “rádtör az őrület”, már gyököt vonhatsz belőle. Ez olyan, mint sok nőnél, ha menstruál, hangulatingásai vannak, és megtanulnak ezekből a vad érzésekből gyököt vonni, azaz nem olyan véresen komolyan venni őket. Te is gyakorolhatod felismerni (kérdésed arról tanúskodik, hogy a probléma ismétlődését, mintázatát már felismerted, ami nagyon jó), amikor ilyen megerősítésre való vágy ébred benned, s leválasztani azt a környezetről.
2023. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
100%
Önfejlesztés vagy szakember.
2023. jan. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!