Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stilnox altató okozhat problém...

Stilnox altató okozhat problémát ha egy felet veszek be?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és az orvosom ezt írta ki nekem , azt mondta ritkán vegyem be . Nagyon nehezen alszok el és esténként felkelek óránként ,reggel meg úgy kelek mint egy élőhalott és nagyon stresszes és lehangolt vagyok , az iskolai teljesítményemre is kihat . Melatonint és gyógyfüves gyógyszereket próbáltam már de nem hatottak ,a melatonin az elalvásban segített de este felkeltem ugyanúgy , visszaaludni nem tudtam és borzasztó remálmaim +közérzetem volt az este folyamán. Megpróbàljak egy felet a stilnoxból?Ezek a problémák általában hétközben jönnek elő amikor iskola van , hétvégén se alszok túl jól de kicsit nyugodtabban.

jan. 27. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog problémát okozni. Arra készülj, hogy első alkalommal nagyon hamar ki fog ütni, ha beveszed rögtön feküdj be az ágyba.
jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Jo marka, jo hatoanyaggal, francia marka amugy, eredeti. De nem a legjobb valasztas mert elaludni segit, nem alva tartani. De ne legyen igazam es aludj 6 - 8 orat megallas nelkul. Plusz ez igy nem megoldas. Ehhez hozza fogsz szokni 1 - 2 het alatt, nem fog vagy alig fog hatni ha mindennap beveszed. Es gondolom azt akarod majd, mert hiaba mondta a doki, ritkan vedd be (mi az a ritkan?) akkor megint szenvedsz.


Ez gondolom egy haziorvos, pszichiater nem csinalna ezt ha mar specifikus gyogyszer. De legalabb vegre helyesen hasznalja egy orvos az altato szot, mert tobbet talalkoztam ilyen kerdesekkel, hogy Frontint irtak fel altatonak - a Frontin nyugtato, nem altato. A stilnox az altato meg a hasonloi, azaz a zolpidem hatoanyag.


Roviden GABA(A) sejteken receptorok vannak, 2 db alpha 2 db beta es 1 db gamma. Az alprazolam mint benzodiazepine az alpha es gamma kozott elhelyezkedo BZD helyen hat. Erositve az egesz GABA sejt hatasat.


A GABA(A) alpha-beta-gamma receptorokon belul is vannak alegysegek. Az altatok meg szelektiven vagy alpha es gammara vagy gammara es betara mondjuk - ez a szelektiv jelentese. Es valamikor peldaul alpha1 es gamma2 alegysegekhez kotodik, aktivalva azokat/erositve hatasukat.


Nem feltetlen jo minden GABA(A) receptort altatas celbol aktivalni, kontraproduktiv is lehet, mig egy igazi altato amit a kerdezo akar felezni csak egy ket helyre hat, ami az alvast segiti elo vagy tartja fenn a receptor bizonyos tulajdonsaga miatt hosszu tavon vagy rovid tavon.

jan. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanezzel irtak fel, “ritkan vedd be”, es nekem segit. En is nehezen aludtam el es sokszor felkeltem, most egy fel stilnox segit elaludni, es az esetek tobbsegeben vegigalszom az ejszakat vele (nyilvan nem tole, de az elalvasban segit, utana meg lehet placebo…)


Mindenesetre ha ugyanaz a problemad mint nekem, akkor segiteni fog!

jan. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdetnek pl. nem kellene lefekvés előtt egy órával legalább már telefonozni vagy bármilyen más képernyőt nézni.


Aztán, ha ez sem használ, akkor keress rá arra, hogy alváshigiénia, és jó tippeket találsz arra, ahogy hogyan tudsz jól és eleget aludni.

jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a gyógyszer segített elaludni de este ugyanúgy felkeltem :/ fekvés előtt próbáltam már , hogy csak olvasok vagy rajzolok 2 órával előtte de nem segített , kicsi korom óta problémás alvó voltam
febr. 3. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!