Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha van egy valószí...

Mit tegyek, ha van egy valószínűleg nárcisztikus személyiségzavarral rendelkező ismerősöm?

Figyelt kérdés

Már lassan két éve ismerem, és a helyzet egyre rosszabb. Eddig eléggé el-elcsíptem ezeket a dolgokat, de most már eléggé leplezetlenül nyomja a dolgot, és őszintén szólva rémisztő...


Főleg, mikor a semmiből előjön az a düh, amivel nem tudok mit kezdeni, amit nem érdemlek.


jan. 27. 21:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Probléma: nem családtag, és csak 16 éves.
jan. 27. 21:20
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Megváltoztatni nem fogod tudni, ha tényleg nárncisztikus (nem csak egy hisztis, hormonos 16 éves). Próbálj elhatárolódni tőle, a lehető legkevebbet legyél vele kapcsolatban, kellemetlen emberek az ilyenek.
jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos, a viselkedése nem egy tipikus tizenéves lány viselkedése... Próbáltam rájönni-megfejteni, miért ilyen, és tudom, hogy nagyon dobálóznak a nárcisztikussal manapság, de sajnos az ő esetében szinte majdnem minden stimmel.


Amit nem értek, hogy régebben ezt jobban leplezte, most nagyon nyíltan műveli.

jan. 27. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
A 'régebben' egy 16 éves lány esetében eléggé relatív, mivel akár évente komoly személyváltozáson mentek keresztül ebben a korban, plána, ha a családi háttér se kiszámítható. Lehet, hogy ő szimplán egy nagyképű rossz fej lett, aki nem kedves, van ilyen. Ha nem szimpatikus, ne barátkozz vele. Az meg, hogy nárcisztikus vagy sem, nem változtat a lényegen, mindegy hogyan nevezzük, nem fogod tudni megváltoztatni akkor sem.
jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Nárcisztikus lol.... nevelni kellett volna és kész
jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Van ilyen, serdulokori narcizmusnak hivja a szakirodalom, legalabbis Sam Vaknin narcisztikus pszichopata pszichologus szerint is letezik ilyen. De nem allando allapot. Serdulokor utan meg sokat valtozhat.
jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Próbáld meg elkerülni.
jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
De mi a célod? Hogy fenntartsd vele valahogy a kapcsolatot, vagy hogy segíts rajta? (Egyiket se érdemes szerintem, hacsak nincs valami kimondottan komolyan motivációd erre. Próbálkozni lehet.)
jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!