Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki képes szeretet...

Ha valaki képes szeretet érezni, de empátiát meg bűntudatot nem, akkor valószínűleg antiszociális személyiségzavara van?

Figyelt kérdés

Gyakran hazudik a saját szórakoztatására, manipulál és sokféle szerepet fel tud venni. Hajszolja az élvezeteket (szex, nyugtatók, pénzkeresés) csak a saját érdekeit nézi, másokat figyelmen kívül hagy és nem szívesen hallgat meg. (Nem érdeklődik mások érzései/problémái iránt)



Van bennem gyanú, hogy ilyenem lehet, egyelőre borderline-ként vagyok diagnosztizálva a szélsőséges hangulatváltozások és a folyamatos ingerkeresés miatt.



nov. 15. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorin nem fogsz kapni pontos diagnózist, mivel ide többnyire nem szakemberek írogatnak! Attól, hogy a témában legkevésbé sem járatos laikusok leírják a "sületlenségeiket"-már elnézést- esetleg még komolyan is veszel 1-2 teljes mértékben hibás és téves tanácsot, lehet, hogy többet árt, mint használ.
nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyé' dokihoz!
nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

a bpd és aspd egy csoportba tartoznak, így alapból sok az átfedés köztük


tudnak kötődni, de gyengén

nov. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Jó estét! Jó estét!

A gyakori kérdések önjelölt professzora vagyok! Szakterületeim közé tartozik: bármilyen személyiség zavar pontos diagnózisának felállítása, ezen kívül kül és belpoltikika szakértő is vagyok, no meg természetesen orvos is, ha van valamilyen testi panaszod percek alatt hasznos tanáccsal látlak el!

Ahogy olvastam a kérdést egyértelműen megállapítottam kedves kérdező, Önnek Mono Narancshytise van. Ez egy igen ritka és különös betegség, mely leginkább abban nyilvánul meg, hogy a beteg súlyos fogalomzavarban szenved, ezáltal nem képes megkülönböztetni a szeretetet a szimpátiától. Illetve, hogy az empátia meg a bűntudat szavak egy mondatban ütik egymást. A bűntudat teljesen felesleges, mivel önmarcangolással nem tudjuk megváltoztatni vagy jóvá tenni a múltat. Empátiára viszont annál nagyobb szükségünk van. Ha az ember mindig szeretettel és empatikusan cselekedne, utána nem volna szükség a bűntudatra. Kedves beteg, ezt az egy dolgot javasolnám Önnek!

nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ASPD, fogadd el a border diagnozist...a manipulacios tehetseged onnan jon, hogy a belso onkeped folyton es konnyen valtozik. Szelsoseges hangulatvaltozas tipik borderline... es a meggondolatlan impulzivitas is. Mindazonaltal neked gazdagabb (lehet) az erzelemvilagod, mint egy ASPD-nek, csak pszichoterapia kellene. Ami meg tobb ev, de bordereknel hatekony. Ja es onfejlesztes!
nov. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha valaki képtelen az empátiára, akkor nem igazán beszélhetünk valódi szeretetről. A két dolog teljesen üti egymást.

A beteges ragaszkodás nem szeretet; a vágy nem szeretet; a testi vonzalom nem szeretet; a megszállottság nem szeretet; ha tetszik valaki akár komolyabban, az még nem szeretet; ha élvezed valaki társaságát még az sem szeretet.

Előbb tisztázd magadban ezeket a dolgokat. A kérdésed alapján teljes fogalomzavar van nálad!

nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!