Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nagyon rossz irányba...

Nagyon nagyon rossz irányba kezd elmenni a gondolkodásom. Ezt, hogy lehetne megfékezni?

Figyelt kérdés

Szeretethiányos vagyok, nagyon rossz gyerekkorom van, borzalmas családdal, full magány. Az emberektől csak az elutasítást kaptam, és volt egy legjobb barátom az is telibe sz*rt 2 hónap után. Ez nálam azt váltotta ki, hogy Hitler, Sztálint példaképnek tekintem. Tudom, hogy sérült emberet mint én, de nem öngyilkosok lettek, hanem megbosszulták a világot. Jól tették azt érzem, hiszen mivel engem is mindenki utál, hiába szerettem mindenkit és adtam oda mindenem, és tuti,. hogy itt is bántani fognak kommentbe, egyszerűen sokkal empatikusabb vagyok Hitlerrel és Sztálinnal, vagy akár Putyinnal, mint mondjuk azokkal, akiknél próbáltam barátkozni, de csak bántottak.

Tudom hogy ez rossz irány...



jan. 28. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Azt gondolom, hogy egy hisztis kisgyerek szintjén gondolkodsz, őszintén.

Ezek az emberek mindannyian borzalmas, embertelen tetteket vittek végbe, hidd el nekem, ha szemtanúja lettél volna vagy ne adj Isten megélted volna, nem így gondolkodnál. Teljesen felesleges párhuzamot vonnod köztük és saját magad között: tök mindegy, hogy sérült emberek voltak, nem mentség arra, amit tettek.

Érdemes lenne mielőbb orvoshoz fordulnod, aki gyógyszereket fog felírni, hogy kicsit magadra találj, sőt, valószínű javasolni fog egy hosszabb terápiát is, hogy kigyere ebből. Itt mi max ellátunk 1-2 kéretlen tanáccsal meg véleménnyel, de segíteni nem fog. Legalábbis annyira nem, mint amennyire a mentális állapotod igényli.

jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Azt ugye tudod, hogy sokkal több a sérült ember mint amennyin ez meglátszik? Képzeld, ha mind úgy érezné, jogosan éli ki a fájdalmát másokon. Olvass olyanoktól és olyanokról akik az átélt borzalmaikat úgy dolgozták fel, hogy elkezdtek másokon segíteni. Vagy csak keress egyedül űzhető hobbit amibe bele tudsz feledkezni.
jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van zsidó felmenőm. Kezdjük ott hogy nem, nem akarok embert ölni. Megtudom érteni, de nem támogatom. Leírtam ez nem jó... Tudom hogy változtatni kell a szemléleten, de annyi rossz ért, hogy én kb minden emberben a rosszat látom, hogy bántani akar vagy utál.
jan. 28. 16:04
 4/5 anonim válasza:
100%

Az #1-ő válaszára, a második mondatra reagálok.


Legyünk kicsit körültekintőbbek. Ha levesszük a napellenzőt megnyílik a világ. Más kontinensen, országokban teljesen más a gondolkodás.

Kevés olyan ország van ahol nem jártam, és bizony egy Európai felfogás köszönő viszonyban sincs egy Ázsiai vagy Afrikai gondolkodással.

Ami nekünk szörnyű, felfoghatatlan az máshol a jó reggelt kívánok.

Aki olvas és kulturálódik az részben megértheti ezeket.

Szerteágazóan lehetne erről beszélgetni, de a platform erre alkalmatlan, meg a rengeteg troll.

Bizonygatod a kérdezőnek, hogy higgye el Neked.. Ja, majd állítsunk ide egy Muszlimot, Törököt, vagy bármely más nációt és kérdezzük meg. MINDEGYIK a saját igazát fogja előtérbe helyezni, és a vallása szerint jár el.

jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon nagy szarban vagy, ha ilyen gondolkodasmodot folytatsz...a példaképek hasonlósága iránti motiváció még nem is sejted milyen intenzív.. ami elsulhet jól is, de a te esetben (hogy ők a peldakepeid), semmi jó nem fog alakulni belőle. Mégha nem is válsz sorozatgyilkossá, vagy nem.valositasz meg hasonló szornyusegeket amiket ők tettek, akkor is nagyon gonosz és rosszindulatú, bosszúálló megkeseredett ember fog válni belőled, és akár a saját életed is tonkreteheted, es ha később meg is valtoznal nem biztos hogy mindent helyre fogsz tudni hozni amit ebben az időszakban tettél de megbántál. Felejtsd el ezeket az embereket és olyan peldakepeket keress akik tényleg kierdemlik ezt a jelzőt, a te esetben valaki olyat, amilyenre jelenleg van szükséged, akit hiába hagyták sorra cserben az emberek, de ő nem tört meg, és boldog ember lett belőle. Higyj nekem én tudom miről beszélek
jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!