Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Írnànak olyan szülők akiknek...

Írnànak olyan szülők akiknek a gyereküknek kicsikènt voltak autisztikus tünetei, dolgai és később megszűntek ahogy nőtt a gyerek?

Figyelt kérdés

jan. 28. 19:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Most erre vársz példát? Ha nem tudod elfogadni, hogy autista a gyermeked,sajnálom. De az ő érdekében valahogy tedd túl magad rajta!

Az autizmus nem múlik el. Általában akinek autiszikus tünetei vannak,az autista is.

jan. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen most erre vàrok.Navigàld magadat arrèbb ha nem a kérdésre válaszolsz.


Az se múlik el általában,hogy ilyen èrtetlen vagy.

jan. 29. 08:09
 3/23 anonim ***** válasza:

Ajaj...ilyen hozzáállással ezt nem lehet kezelni.


Az autizmus nem múlik el,nem nőhető ki, csak változnak a "tünetek", ahogy nő a gyerek. De könnyebb nem lesz vele az élet.



Nekem autista a gyermekem. Én megértem,hidd el,ha reménykedsz. Ez normális.

De ha hamis reményekbe ringatod magad,az neked se jó,és a gyereknek sem. Főleg neki nem.

Szóval a feldolgozáshoz pszichológust javaslok. Hátha úgy könnyebb lesz.

Nem kezelheted a gyerekedet valami "hibás áruként", mert az kihat a kapcsolatotokra és a fejlesztésére is.

jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de hagy bizakodjunk mikor a gyerekünk normál oviba jár és diagnozisunk sincs és szakembereknèl is voltunk akik a lemaradáson kívül más gondot nem látnak.

Járunk egyéni meg csoportos foglalkozásokra is.

Ettől függetlenül vannak kis autisztikus dolgai ami a szakemberek szerint még belefér a fejlődésbe .

Ezért tettem így fel a kérdést,hogy olyan válaszoljon aki volt ilyen helyzetben

jan. 29. 10:11
 5/23 anonim ***** válasza:

Ok. Az én lányom is normál oviba járt. Most már iskolás. Elsős. Most hozott haza egy kitűnő félévi bizonyítványt.

6 évesen már 120 feletti IQ-ja volt. Írt,olvasott.


De 2.5 évesen még azt mondták rá,hogy fogadjuk el, értelmi fogyatékos.

Hát kiderült, hogy nagyon nem az.



Ez ilyen, sajnos. Nem átlagosan, és nem egyenletesen fejlődnek.


Amúgy a gyermekpszichiáter 5 éves kor felett ad diagnózist. Addig lehet reménykedni.


Közben hordd el mozgásfejlesztésre, a Szakszolgálatnál van specifikus autistáknak való fejlesztés. Kicsiknek,diagnózis nélkül is. Egy jó gyógypedagógus aranyat ér akkor is,ha végül behozza a lemaradást,és nem kap diagnózist.


Valamint tudom ajánlani a kórház gyerekrehab osztályát,ahol a fejlődésneurológus ír ki TSMT tornát. Mi azt 1 évig csináltuk,nagyon hasznos volt.


Otthonra vehetsz csepphintát,a finom forgatás jót tesz az agynak, bilibo-t.


De lehet,hogy ezeket mind ismered.


Járj utána az összes fejlesztési lehetőségnek. Ne az járjon a fejedben, hogy auti-e,vagy nem. A jelenlegi problémáira keress megoldást. A többi meg majd kialakul...

jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Làtod egyes meg hármas, az ötös leírta amire kíváncsi voltam.

Köszönöm szépen ötös és gratulálok a kislányodhoz.🙂

Odafigyelünk rá mi is.

jan. 29. 11:24
 7/23 anonim ***** válasza:

Ugyanaz vagyok



Bocs.

jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

🤣🤣


Csak azt éreztem a kérdésedből,hogy élből elutasítod,hogy a gyereked autista. Ez nem tetszett. Ha sértő volt,bocsi.

jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Segítek bármiben,ha tudok. A lányom most lesz 8 éves,enyhe autista, Asperger szindrómás.
jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Miből van lemaradva a gyermeked?
jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!