Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeresek, autisztikus...

Aspergeresek, autisztikus vonásúak, ti hogy élitek meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Szinte bárhol ahol emberekkel találkoztok. Idő kérdése és kiderül hogy „mások” vagyunk, ill. kilógunk a tömegből a „furcsaságunkkal”. Nagy részünk kevésbé igényli a társaságot. Így rengetegszer kihagynak minket a társadalmi, szocializálódós dolgokból (is). Amikről így késve, vagy nem értesülünk ami jelentős hátránnyal járhat. Nem mintha annyira lenne rá igényünk, csak mégis jólesne ha gondolnak ránk nem pedig automatikusan kihagynak.

Ti hogy kezelitek mindezt a mindennapokban? Hogy tudtátok magatokat elfogadni? Hogy tudtok minél „teljesebb” értékű tagjai lenne a társadalomnak? Aki privátban szólna hozzá, az is bátran tegye meg.



2022. okt. 29. 03:01
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Asperger szindrómás vagyok, imádom a matematikát és az informatika világát. Informatikusként dolgozom 100% Home Office-ból tehát ki sem kell mozdulnom otthonról, nem kell emberekkel érintkeznem és azt csinálhatom egész nap ami a hobbim és a szenvedélyem - a programozás. Cserébe kifejezetten jól meg vagyok fizetve, mert nem csak a munkaidőmben foglalkoztam a programozással, hanem a szabadidőmben is, mivel ez tesz boldoggá és nagyon gyorsan fejlődtem benne. Én nagyon boldog vagyok a jelenlegi életemmel, mindenem meg van amit szeretnék, másra pedig nem vágyok (feleség, család stb... ezek hidegen hagynak).
2022. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válasz nagy részét szó szerint én is írhattam volna, kivéve hogy IT területen de nem az érdeklődésemnek megfelelő részterületen dolgozom - azonban ennek is van előnye mert így professzionálisabban tudom csinálni tehát kevesebb saját elképzelésem van arról hogy mit hogyan kéne megoldani, szóval így jobban oda tudok figyelni az ügyfelek igényeire, könnyebben bele tudok menni kompromisszumos megoldásokba.


Kicsit annyiban más a helyzetem hogy több igényem lenne a társaságra de ezt nem mindig tudom jól megoldani. Vannak barátaim, csinálunk közös programokat de néha a hozzám közel álló emberek társasága is túl sok, pedig kedvelem őket. Máskor viszont pont hogy hiányt érzek, olyankor úgy érzem több és tartalmasabb emberi kapcsolatra lenne igényem.


"Hogy tudtátok magatokat elfogadni?" - no ez szintén nem egyértelmű, vannak önértékelési problémáim. Lehet hogy ezt jobb lesz privátban.

2022. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Magányosan.


22F

2022. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is jelenleg magányosabban, mint szeretném, mondjuk nekem ez nem is elsősorban az Asperger miatt van, hanem több betegség akadályoz a kimozdulásban. Előtte azért jártam társaságba, bár a nagy tömegben, zajban hamar kimerültem, és kevésbé tudtam koncentrálni a beszélgetésre, ha sok zavaró inger vett körül.

Én egész jól megtanultam maszkolni az évtizedek során, épp emiatt csak a 30-as éveimben jöttem rá, hogy nem csak simán introvertált vagyok, hanem a spektrumon is rajta lehetek. Azóta hivatalos diagnózist is kaptam erről.

De örülök a diagnózisnak, mert így végre nem érzem a kényszert, hogy a végletekig idomuljak az elvárásokhoz, és erőltessek valamit akkor is, ha nem megy. Jobban figyelek a saját igényeimre, és az új ismerőseim előtt már jobban felvállalom, ha valami nem megy vagy nehézséget, kellemetlenséget okoz nekem. Általában türelmesek velem.

De leginkább csak online tudok barátkozni a gyenge egészségem miatt. Meg igazság szerint sok szabadidős tevékenység nem érdekel, pl. nem szeretek társasozni, kirándulni, így ezek is kiestek.


Nekem nem nehéz így magamat elfogadni, sőt, a diagnózis óta sokkal könnyebb. Inkább az tölt el keserűséggel, hogy miért nem hamarabb jöttem rá arra, hogy mennyire máshogy vagyok bekötve, és akkor nem erőltettem volna annyi mindent, ami rossz volt nekem, hanem hamarabb kezdhettem volna igazán megismerni magamat.

2022. nov. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Nagyon változóan, van, hogy egyik hónapban nagyon pozitívan, minden problémám meg tudom oldani, és minden célom elérem, majd valami megváltozik, és akár átfordul a teljes túloldalra, hogy lehet nem is úgy van ahogy gondoltam, és hirtelen a világ összeomlik és szorongás/depressziós jövőkép nélkülinek tűnik az élet. Néha úgy érzem normális vagyok, máskor meg az ellenkezője, teljesen különcnek. Próbálom az irányítást átvenni újabban, és "erőltetni" a pozitivitást, meglátjuk mi sikerül ebből. Így vagyok :D 22F
2023. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!