Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Parnassan (Olanzapine) helyett...

Parnassan (Olanzapine) helyett a dokim Kventiaxot akar írni. Mik a különbségek? Olyanoktól kérdezem, akik mindkettőt ismerik, vagy szedték már.

Figyelt kérdés
3 hete szedek 1,25 mg Parnassant és a Pszichiáterem 5 perc telefonos beszélgetés után le akarja cserélni Kventiaxra. A rossz alvásomat javította, de a szorongás és a labilis (változó) hangulat megmaradt.

jan. 29. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én nem szedtem még ezt a 1,25mg Parnassant de Olanzapint azt 5 évig

Nemtudom milyen módosítású Olanzapin származék lehet ez a gyógyszer, miért nem szedsz Olanzapint?

Sok az 5mg-os?

Nagyon kicsi adagnak tűnik ez az 1,25 mg és 3 hét még kevés idő

Ha közepesen tűrhető jó minőségű antiphszihotikumra van szükség akkor az Olanzapin a legjobb középút

A Kventiax a legerősebb antiphszihotikumok közé tartozik, extrém erős tudattisztító amíg az olanzapin egy közepes erősségű tudattisztító és nyugtató is egyben

Nagy különbség van a kettő gyógyszer között

Attól függ mi bajod is van a skizofrénián belül mi történt veled ezt a phszihiáter dönti el mit ír fel bár engem is félrekezeltek annak idején igen rendesen az antiphszihotikumokkal

Én csak akkor íratnék fel Kventiaxot ha nagyon nagy zűr van a fejedben, egyébként maradnék az olanzapinnál és akkor annak a dózisát emelném fel de egy minimális olanzapinról váltani kventiaxra nem gyengén súlyos

Ez a csavar kábé olyan mintha a boltban kapható nyalókáról átváltanál az intravénás heroinra

Van egy Quetiapine nevű Kventiax származék is, az egy fokkal gyengébb mint a Kventiax de Kveintiax alapú az is, úgyhogy az is megpróbálható lenne

jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak a pontosság kedvéért:

A quetiapin a hatóanyag, a Kventiax és egyéb elnevezésen futó generikumok (igen, van aminek a neve is quetiapin, az eredeti egyébként Seroquel) egyformák. Az, hogy mennyire erős, csak attól függ hány mg-os. 25-300-ig van többféle hatáserősség, ha az egyezik, akkor attól, hogy más néven fut, nem lesz erősebb vagy gyengébb.

jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és s Parnassan és olanzapin is tök ugyanaz, az olanzapin a hatóanyag.
jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Blut# köszönöm a választ, de skizofréniáról szó sincs. Enyhe bipolaritás, pánik és szorongás kevert tünetekkel.
jan. 29. 18:01
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Én megpróbálnám akkor talán a Ripedont 2,5mg-ban az is jó választás

Vagy mivel nem kapható csak 5mg Olanzapin (pedig elméletileg kellene lennie 2,5mg-osnak is magyar piacon de nincs csak 5-ös) így akkor azt lefelezni és akkor kábé szednél 2,5mg Olanzapint

A Kventiax az egy teljesen más típusú nagyon erős gyógyszer az Olanzapinhoz képest tényleg csak akkor szedd ha komoly zűr van a fejedben

Te tudod milyen problémáidf vannak a fejedben mit érzel, a phszihiáter meg majd felír rá valamit bár például én tök jókat aludtam mindig az Olanzapintól

1,25 mg az kicsi adag én emelném akkor 2,5mg Olanzapinra vagy Ripedonra de én a Kventiaxot nem ajánlom csak végső esetben

Az olyan gyógyszer, hogy pici piros tabletta de bedobsz egyet belőle aztán egész nap vigyázva állsz tőle

jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az 5mg-ost kell negyedelnem, orvosi utasításra. Mondjuk k. nehéz.
jan. 29. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!