Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olanzapin fokozatos elhagyása...

Olanzapin fokozatos elhagyása után alvászavar?

Figyelt kérdés
Olanzapint szedtem közel két évig 5 mg-ot, majd fokozatosan csökkentettem 2,5 mg-ra, amit szintén csökkentettem orvosi megbeszélés alapján. Márciusban hagytam abba a szedését, és azóta is komoly alvászavarom van. Járt már így más is? Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?

2023. júl. 27. 11:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%

Igazi gyógyszer függő lettél.

Nehéz leállni de nem lehetetlen.

2023. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%

Xanaxtol is, Antidepresszansoktol foleg (kiveve egy kettot), meg anxiolitikumoktol fuggove valsz mentalisan es fizikalsan.


De nem biztos. En 1 evig szedtem Rivotrilt, egyik nap letettem masikra, semmi baj mai napig. Masnak is ilyen volt, csak Remeronnal, de azt mar a fideszke kivonta a forgalombol hogy "eredeti" gyogyszer gyartodjon.

2023. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Mire szedted az olanzapinet?
2023. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Szorongásra kaptam a gyógyszert.
2023. júl. 27. 16:30
 5/30 anonim ***** válasza:
24%
És nem lehet, hogy visszatért az a szorongás, és nem hagy aludni?
2023. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Mostanában egyáltalán nem szorongok. Teljesen nyugodtnak érzem magamat. Szedem a magne+b6-ot, ami szokott segíteni, valamint a gyógyszerszedés előtt nem volt alvásproblémám.
2023. júl. 27. 16:40
 7/30 anonim ***** válasza:
27%
Értem, hát kérdezd meg az orvost mit csinálj. Az olanzapine elég szedatív, hozzászokott az agyad, hogy úgy alszik. Idő lesz, amíg igazodik az új helyzethez.
2023. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Igen, ez valószínűleg így van, hogy hozzászokott az agyam ehhez a gyógyszerhez. Orvosnak már számtalanszor mondtam ezt a problémát, de a választ nem tudja. Másik gyógyszert akar felajánlani.
2023. júl. 27. 18:49
 9/30 anonim ***** válasza:
31%
Valószínűleg nem lenne egy utolsó ötlet valami kis segítséget adni az agyadnak így az átmenethez. Ha sokáig szarul alszol, annak következményei lesznek.
2023. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

8


4 nap es kimegy beloled, DOA-ja 6 ora az semmi. Eszmeletlen kis mennyisegben szedted. Max nehezebben fogsz elaludni 1 - 2 napig. Az elso nap lehet hogy nem.


Felezesi idejenek mai napig nem tudjak mennyire van koze a DOA (duration of action = hatasi ido)-hoz. Nagyon sok faktor letezik ami befolyasolja. Kinetikai faktorok fokent.


Erre egy jo pelda az aripiprazole 75 - 94 ora de a DOA-ja sokkal rovidebb. Akkor egy sima 5mg vagy 2.5mg aripirazolehoz minek kell naponta szedni? Jon a valasz gondolom, "mert stabil szinten kell tartani", elarulom hogy sosincs egyik gyogyszernel sem stabil plazmaszint. Ez kinetika megint. Mit eszel, mennyit iszol, gyomor-duosenum-vekonybel pH (hogy mit ettel, ittal). Meg hogy mikor veszed be. Sosincs konstans lokalizalt szintje a gyogyszernek.


2. - 3. napon semmi bajod nem lesz. 5. - 6. napon van hogy gondok lesznek, pszichotikus leszel.


Akkor lenne baj, ha alapbol pszichotikus lennel. De csak akkor. De mivel szorongs, ezert nem.


Es alapbol nem ertem miert kell egy eros antipszichot felirni szorongasra? Ott van hydroxyzine, meg egy csomo mas gyogyszer erre ami nem 2 millio receptorra hat es ilyen problemakat okoz. Xanax SR peldaul, Rivotrillal valtogatva 2 hetente. Mi a kovetkezo? Clozapine?

2023. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!