Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napi egy 0,25mg xanaxot...

Napi egy 0,25mg xanaxot szedek, viszont le szeretném rakni? 19/f

Figyelt kérdés

Szóval még mielőtt pszichoterápiára jártam volna, akkor kaptam ezt a pszichiátertől, akkor 3x0,25mg-ot írt ki, de én mindig csak egyet szedtem belőle, elvileg ez gyerekadag, a napi egy 0.25mg. Most viszont le szeretném tenni, de ugye ezt a mennyiséget csökkenteni nem nagyon tudom, hiszen ez a legalacsonyabb dózis. Mit csináljak szerintetek, vagy hogyan?


Kiméljenek az olyan emberek, hogy úristen xanax, a legnagyobb drog. Szükségem volt rá, mert pánikbetegség miatt a sulit sem tudtam volna kijárni, és ez + a pszichoterápia vett ki a szakadék mélyéről, és igen, egy csoda volt ez a gyógyszer nekem még a sulis időmben amikor pánikbeteg voltam, mert konkrétan utcára sem tudtam lépni tőle. Aztán elkezdtem a pszichoterápiát is, és nagyon szép önbizalmat és önuralmat faragott belőlem a terapeutám. Mostmár csak az elvonási tünetektől félek, de a terapeutám azt mondta, egyszerűen csak hagyjam abba, mert ez a legalacsonyabb dózis, és mindig legyen nálam C vitamin tabletta például, és azt vegyem be helyette, mert placebo-ból rá tudom irányítani az agyam, hogy azt vettem be, olyan kicsi az adag. Ti mit gondoltok?


2 éve szedem, 19/f


jan. 29. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A dokidnak igaza van, ez a legkisebb dózis. Próbáld meg úgy, hogy nem veszed be, csak ha nagyon muszáj, vond el a figyelmed, találj relaxációs technikákat helyette. Menni fog!!! Már idáig eljutottál, innentől már csak felfele van, és le fogod tudni tenni!
jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hallgass a terapeutádra, ő jobban ismer, mint mi.
jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kétnaponta szedném pár hétig, aztán háromnaponta és ha a gyógyszer nélküli napokon sem érezném rosszul magam, akkor abbahagynám.


Másik megoldás, hogy a tablettát feloldod vízben és az oldat felét egyik nap, a másik felét következő nap iszod meg. Így 0.125 mg-ot viszel a szervezetedbe naponta, pár hét, egy hónap után elhagyható.


Még így is elképzelhető, hogy lesznek elvonási tünetek, mivel két év az hosszú idő, de idővel elmúlnak, egyéb gyógyszeres kezelés nélkül.

jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok. Pontosan milyen elvonási tünetekre kell számítani?
jan. 29. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha az időjárásra fogod, ha érzel valamit.

Ha megoldható a 3-as is jó ötlet.

jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 0,5-re úgy rá vágyik szokva Hogy kizárt hogy itthon magamban le tudjam rakni
jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4

[link]


De nem biztos, hogy nálad jelentkeznek, vagy csak annyi lesz, hogy tényleg akár egy hideg/melegfrontra is foghatod.


A lényeg, hogy ne térj vissza a gyógyszerre és ne is próbáld más gyógyszerrel javítani, mert jön az ördögi kör.


Lazításként ezt nézd meg:

[link]

jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van a tablettán felező vonal, akkor el tudod törni: nem tudom milyen alakja van, ha kerek akkor tedd az asztalra ujjaddal megnyomva kettétörik. Esetleg egy ideig felezd az adagot, hogy még könnyebb legyen letenni.

Az elvonási tünetekről azt gondolom, amit a terapeutád. Be lehet csapni az agyat.:)

jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most is a hidegfrontra szoktam fogni a dolgokat :D a terapeutám szerint nem lesz semmi tünet, max feszülni fog az izom valahol.. ilyenkor pedig koncentráljak az adott izomcsoportra, és írjam le mit érzek amikor az adott izomra fókuszálok, meg közben végezhetek autogén tréninget is, hogy önhipnózisba essek, és így a tudattalan dolgokat össze tudom társítani az izomcsoportjaimmal, de ez szerinte teljes mértékben becsapható, placebó hatással
jan. 29. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!