Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki jár pszichiátriára, az...

Aki jár pszichiátriára, az miért teszi, és mit vár tőle?

Figyelt kérdés
Mármint a pszichátriai "kezeléstől" a pszichiátertől. Milyen tünetekkel fordultál hozzájuk? Látsz esélyt arra, hogy jobban leszel?

febr. 1. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Túladagoltam magam frontinnal azé mentem be a kórházba.
febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 HunLo ***** válasza:
61%

Én szerintem ilyenek miatt járnak az emberek vagy legalább is valaki akit konkrétan ismerek.

-Bántalmazás(Szülői,iskolai)

Ebből adódó szorongás akár már akkor is jelentkezhet mint tünet ,de később is kifejtheti a hatását.


-Alvás zavar ,amit okozhat fent említett dolog is.


-Különböző rossz szokások kezelése

miatt.Pl:Alkoholizmus,drogozás,szerencsejáték függőség.

A szerencsejátékra itt egy példa: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


-Szexuális erőszak felnem dolgozása miatt.


Nekem ezek juttotak eszembe


,,Aki jár pszichiátriára, az miért teszi, és mit vár tőle?"

Azért teszi ,hogy megszabaduljon valami lelki dologtól.

febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Én depresszióra utaló tünetek és pánikrohamok miatt kértem időpontot vizsgálatra. Utána meglátjuk mi lesz. Fáradtnak, motiválatlannak, értéktelennek érzem magam. Állandó szorongás, hogy nem vagyok jó feleség, anya, háziasszony, munkaerő. Próbáltam kimászni egyedül a gödörből, több olyan projektem is volt házon belül, amik jól sikerültek, amiktől normális esetben helyre kellett volna billennie az önbizalmamnak. Sajnos nem így lett. Hiába a sikerélmény, én továbbra is egy nullának érzem magam.

A pszichiátertől egy diagnózist várok. A pánikrohamokra valószínűleg fogok kapni gyógyszert. Bízom benne, hogy valamilyen terápiával az önbizalmamat is fel tudom építeni.

febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Várja a megváltást a gyogyi-bogyiktól, közben csak tönkreteszi, miközben levámolják őt.
febr. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gabor49 ***** válasza:
100%
szorongassal panikrohammal duhkitoressel jarok pszichiaterhez 50/f
febr. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbia +önsértés és öngyilkossági gondolatok miatt szedek gyógyszert, a pszichiáterhez igazából csak a gyógyszerért járok. Sokat javult a helyzet, amióta gyógyszert szedek, így hogy a felszíni szorongás csökkent így végre a pszichológussal és a gyógypedagógussal (autizmus miatt járok a gyógypedagógushoz) a mélyebb, régebben kialakult problémákkal tudunk foglalkozni.
febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Öngyilkodsági gondolatok. Elvesztettem a munkahelyem egy fel nem dolgozott párkapcsolat miatt. Lelkileg megviselt. És sajnos kihatott a munkámra is. Jelenleg nincs munkám. Igazából mamám és a testvére, amíg él, addig tervezek élni, aztán mindenképp megteszem. Barátaim sincsenek, gyerekként sem voltam olyan, mint a többi gyerek. Sehova nem tudtam beilleszkedni. Szorongtam. A suli is nehezen ment. Munkát keresek, hogy amíg mamámék élnek el tudjam magam tartani. Senkinek nem szeretnék a terhére lenni. Semit nem értem el az életben. Biztondági őtként dolgoztam. Jogsim sincs. 2 kapcsolatom volt eddig. De kapcsolatot sem szeretnék többet. Ha a halalra gindolok, megnyugszok, mert vége a szenvedésnek. Nyilván azoknak azbembereknek furcsa ezeket a sorokat olvasni, mert nem.mentek át olyan dolgokon , mint én. Leszbikus is vagyok. Ott sem ment a 2 kapcsolatom előtt kb semmi. A terv az munka, ha mamámék nem lesznek, elutazok belföldön valahova 1 hétre. Egy utolsó kis kikapcsolódás egyedül. Aztán kész. Ennyi.

Kérdező, szerintem te jobb helyzetben vagy. Mindent nem írtam le, amiket megéltem, megalazások. Neked kitartást.

febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!