Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegeknél lehetséges...

Mentális betegeknél lehetséges, hogy a harag/gyűlölet átfordul gyilkossággá?

Figyelt kérdés
febr. 2. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindig, ez függ azért a személyiségtől, vagy a mentális betegség fajtájától, milyenségétől is szerintem.
febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a "mentális beteg" rengeteg mindent takar, nincs egységes betegségkép.

Másrészt a legtöbb esetben a harag/gyülölet föleg belsöleg okoz gondot az illetönek, ritkán fordul mások ellen.

A gyilkosság meg elenyészöen kis esetben fordul elö akárcsak ötletként is, ténylegesen (statisztikailag) meg gyakorlatilag soha

febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Skizofréniában előfordulhat ritkán.
febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A harag átfordulhat gyűlöletbe és ha nagy méretet ölt a gyűlölet de nincs önkontroll (ráadásul egy faja kis megszállottság is társul hozzá), akkor megtörténhet hogy olyat tesz amit nem kéne!
febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Psycho ***** válasza:

Igen, lehetséges. De nem feltétlenül azért, mert mentális beteg. A mentálisan egészségesnél is átfordulhat.


Nyilván itt inkább a szabályozófunkciók gyenge működése az, ami révén át tud fordulni, és igen, egyes mentális betegeknél - a diagnózis sajátosságaiból adódóan - ez lehet, hogy gyengébb.

DE! Ne általánosítsunk, VÉLETLENÜL SEM azt mondtam, hogy "a mentális betegek szabályozófunkciója gyengébb".


Persze rögtön fel lehetne tenni a kérdést, hogy hogyan definiáljuk azt, hogy mentális beteg, vagy azt, hogy mi az, hogy egészséges...

febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. ElofordulHAT.
febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mentális beteg vagyok(skizoaffektív) amikor apám részegen üvöltözött és fenyegetett,hogy megöl,kiodob a lakásból megver stb...Akkor nekem is megfordult a fejembe,hogy megöljem,de csak gondolati szinten,mert hirtelen félelmemben nem tudtam másra gondolni,de ennyi. Nem tettem meg pedig legalább havonta 1x előfordult,hogy nekem esett részegen. Azóta elköltöztem és azóta nem jut eszembe ilyesmi. Egyébként,ha én dühös vagyok előbb teszek kárt magamban,hogy lenyugodjak mint másban.
febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!