Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki kávéfüggő? Ha...

Lehet valaki kávéfüggő? Ha igen vannak olyan hatásai mint a drogoknak?

Figyelt kérdés
Olyasmi hatásra gondolok, mint például hogy paranoiás lesz vagy hogy fizikai fájdalmat okoz a kávé vagy koffein hiánya

febr. 6. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Koffeinfüggőség létező fogalom. A koffeinmegvonás tünetei gyakran okozhatnak fejfájást például.
febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Én koffeinfüggő vagyok. Voltam kórházban, nem ittam mást csak vizet. Éjszaka elkezdtem hányni, remegni, fájt a fejem. Kaptam intravénásan rosszullétre gyógyszert, de semmit nem segített. Reggel ittam egy teát és fél óra mulva semmi bajom nem volt. De korábban is voltam így, ha reggel nem iszok teát vagy kávét akkor délután 2 körül már fáj a fejjem, kicsit később pedig hányok, remegek.
febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A hiánya fejfáját okoz, és emellett nem lesz ereje semmihez az embernek. A lehangoltság is jellemző, hangulatingadozásokat, és emésztési problémákat is okozhat.

Viszont van túladagolása is. Ilyenkor lehet inkább paranoia, izomgörcsök, remegés stb.

Tehát tipikusan egy drog. Olyan erős hatásai nincsenek és nem fordul ki magából az ember, de sokan megtanulták használni, együtt élni vele és így beépült a hétköznapokba.

febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az elvonása 2 hétig tart abban az esetben ha valaki egyből leviszi nullára a koffein bevitelt. Ha csak csökkentgeti akkor hónapokig is elhúzódhat.
febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyit iszol egy nap? (hányszor, mennyit)
febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Okoz, de nem ilyen drasztikus. Én egyszer leszoktam róla. Kb. két hétig sűrűn fájt a fejem. De sóvárgás nem igazán volt.
febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!