Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez kóla/koffein/kávé-függőség?

Ez kóla/koffein/kávé-függőség?

Figyelt kérdés

Napi 4-6 kávé simán lecsúszik. Ezt leszámítva sokszor kívánom a kólát (Pepsi vagy Coca Cola, de olcsóbb fajta is szóba jöhet).


Ha nincs kóla, rosszul vagyok. Stresszelek, feszült vagyok.

Sokszor zavart is vagyok vagy fáj a fejem. Úgy érzem nem tudokm produktív lenni.


A vérnyomásom általában alacsony, 60 körül.


Próbáltam átszokni, hogy csak víz és kávé, de nehéz. Nagyon igénylem a nagyobb dózis koffeint. Napi 2 liter kóla simán lemegy.



jan. 7. 15:38
 1/7 anonim válasza:
0%
Nem dehogy. Ha elvonási tüneteid vannak az nem függőség, csak hobbi. Van még más ostoba kérdésed is, vagy kész vagyunk?
jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már miért lenne ostoba kérdés?


Nem lehet, hogy vérnyomás-probléma? Esetleg túl kevés folyadékot iszom ha nincs kóla? (Mert a csapvizet nem nagyon szeretem inni és esetleg dehidratációhoz vezethet. Aminek szintén tünete a fáradékonyság, koncentráció-zavar)


Bónusz: Ha koffein-függő vagyok, akkor miért nemt tudom elérni ugyanazt a hatást ha egyszerre két kávét iszok és utána letolok fél liter vizet? (Mert gyakorlatilag ennek mind koffein, mind folyadék tekintetében helyettesítenie kellene a kólát, mégse teszi.)


A kóla esetében a koffein okozza a függőséget vagy más anyagok is? Mert a sajátmárkás kólák nem ütnek olyan jól mint pl a Pepsi. Gyanítom tehát, hogy más is van ilyenkor a képletben.


Lenne még pár releváns kérdés ami túlmutat egy egyszerű függő/nemfüggő dichotómián, de egyelőre ezekre válaszolj ha ilyen pökhendi vagy.

jan. 7. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden függőséget okoz, akár kémiai úton, akár csak fejben dől el. A férjem kóla függő, napi 2l neki is, alapból a pepsi de más is jó csak legyen. Próbáltam leszokatni, de ha nem issza, fáj a feje.

A te esetedben szerintem a sok koffein átcsap a vérnyomás eleinte megemelkedik majd alacsonyabb lesz mint előtte volt. Próbáld meg a kávé kóla mennyiséget fokozatosan csökkenteni, helyette/mellé zöld teát inni. Abban is van koffein de másként élénkít és sok jótékony hatása van. Biztos nem fog tetszeni az íze eleinte, de gondolj arra, hogy ezt is megszokja a szervezeted egy idő után és ugyanúgy kívánni fogod.

jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
57%
Ne hanyagold el a kólafogyasztásnál azt a tényt, hogy rengeteg hozzáadott cukrot tartalmaz, aminek az elvonása szintén kialakíthat egyfajta függőséget, ugyanis a cukor drasztikus elhagyása hirtelen elvonási tünetekhez hasonló bajokat okozhat, mint pl: idegesség, agresszivitás, fáradékonyság, ingerültség, stb. Ezek pariban vannak az általad észlelt tünetekkel.
jan. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
NULLA cukor van benne, mert zero cola mindegyik. Sosem innék cukrosat.
jan. 8. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Függőség ez, én is kávé és cola függő vagyok, bár colát már ritkán iszok. Kávét azt sokat egy nap. 3 kávét iszok, de leszívesebben 10-et is meginnék mert annyira kívánom egésznap a kávét de azért iszok csak 3 at egy nap mert csóró vagyok a kávé meg drága. Meg én mindig cukormentes colát iszok ha iszok és a kávét meg mézzel iszom.
jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Hell függő vagyok. Napi 3-4 simán lemegy, mellé kóla. Mindegyikből csak a zéró. De sajna semmi hatása nincs rám, 2 ponttal nem emeli meg a vérnyomásom. Viszont ha nem iszom meg, agresszív leszek, csapkodok, kisállatokat áldozok fel a sátánnak, stb...
jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!