Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy 10 éve nem sikerült...

Lehet hogy 10 éve nem sikerült feldolgoznom a gyászt?

Figyelt kérdés

Ha az életemben történik valami rossz..pl: összeveszek anyával,majd ebből kifolyólag bűntudatom lesz majd sírok..vagy pl. a párommal összeveszünk,mindig eszembe jut a 10 éve eltávozott édesapám.

Olyan gondolataim vannak,hogy engem mindenki elhagy.Ilyenkor olyan érzés minthogyha tegnap halt volna meg.Holott nem is azért kezdtem sírni mert hiányzik apukám,hanem teljesen más miatt.Miért tépem fel a sebeimet? Ez normális hogyha valami rossz történik velem, melyhez köze van egy szerettemnek,elkezdek sírni,és mindig ez a vége hogy.Hogy átélem ujra meg újra azt a fájdalmat amit akkor éltem át s közben rá gondolok.



febr. 6. 23:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Fél órát sírok a valós indok miatt.majd 3 szor annyira rossz,és hosszú ideig apukám miatt.
febr. 6. 23:17
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Lehet. És normális. És pszichológusért kiált, a saját érdekedben. Mert az is normális, hogy ha felismersz egy ilyen problémát, akkor azt igyekszel megoldani.
febr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Amikor az emberek szomorúak vagy dühösek sokszor van, hogy eszükbe jutnak helyzetek a múltból, amik hasonló érzéseket váltottak ki belőlük. Amiről írsz szerintem nem ritka jelenség, velem is volt már ilyen.

Ne keresd magadban a hibát, rendben van, hogy még mindig szomorú vagy egy családtagod elvesztése miatt. Ez a fájdalom teljesen nem múlik el, de egyszer könnyebb lesz.

Fogadd el azt, ami történt és tudatosítsd magadban, hogy nem tehetsz ellene semmit, nem tudod őt visszahozni.

febr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Normális. Nem érzem át nálad ez milyen jelentóségű, milyen intenzív ilyenkor, mennyi időnként fordul elő, de ha nem napi szinten, akkor itt felesleges pszichológus, egy ilyen jellegű traumát senki sem fog tudni megoldani helyetted, idővel majd egyre jobban megtanulod ezt a helyzetet kezelni,sajnos neked kell kitartanod. Én 12 éve vesztettem el anyámat, de kb. 2-3 havonta beüt nálam is ez a trauma, van hogy reggel felkelek és egyszerűen ugyanaz az érzés fogad.
febr. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de vannak olyan traumák és történések amit az ember nem tud feldolgozni. Egy-egy ilyen nagy lelki állóképességű embereket is leterít, akár meg is változtathat, sőt, szélsőséges esetben személyiségtorzulás is lehetséges.
febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!