Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A többször végzett rövid...

A többször végzett rövid meditációk is hatásosak?

Figyelt kérdés

Én naponta 30/40 percet meditálok egyhuzamban.

Mióta letettem a cigit a meditáció nehezebbé vált. A kérdésem az hogy mondjuk 4×40perc/nap is ugyanolyan hatásos mintha egyszerre leültem volna 40 percet?



febr. 8. 17:18
 1/6 A kérdező kommentje:
*4x10perc/nap
febr. 8. 17:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csinálj 20-30 percet naponta reggel és/vagy este, de azt komolyan üld végig. A fekvéstől bealszol. Aztán ha elég gyakorlott vagy, ráhúzhatsz dupla annyit. Egy idő után az idő is kiesik, szóval csalóka ez.
febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 óra már elég hatásos tud lenni, 2 óra meg végképp.
febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A válasz a kérdésre az hogy igen, hatásosak a rövidek is.

Viszont azért a 10 az elég rövid. Szerintem min 20-25 percekben gondolkodj mert kell kb 10 mire csak úgy megnyugszik az ember.

Másfelől a meditáció lényege hogy jobban a jelenre (a valóságra) hangolódj. Ehhez nem feltétlen csak az ülések a jók, kipróbálhatsz pl sétáló meditációt is.

Nem azt mondom hogy nem kellenek az ülések, hanem hogy próbálhatod alkalmazni a módszert más tevékenységek közben is. Szóval csak úgy menj el valamerre ki a természetbe (cél nélkül) és tartsd meg a jelenlétet (ez sokat segíthet a cigi sóvárgása miatt). Ne korlátozd le magad az ülésekre, az a lényeg.

febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudat szempontjából a cigizés a gondolatok tisztátalanságának az eredménye.
febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felső 4 csakrára sincs jó hatással.
febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!