Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hagyhatnám abba a többszö...

Hogy hagyhatnám abba a többszörös kézmosást?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen hóbortom, hogy néha úgy érzem nem elég tiszta a kezem és minden porcikáján végig kell mennem kézmosás közben, ha kimarad egy folt akkor muszáj ott is vizet folyatnom rá, pedig az egész kezemet megmostam. Most is ahogy írom a kérdést, kimentem közben és 5x mostam kezet egymás után, mert néha megérintettem közben a csapot azért nem jó, aztán kimaradt mondjuk a kisujj oldala. Egyik oldalon gyengébben töröltem meg és rajta maradnak így a bacik hiába mostam meg rendesen...Kész őrület és egyszer olyan durva volt, hogy konkrétan 20 percig álltam a fürdőben és mostam és töröltem. Konkrétan már ki akartam jönni de nem ment, valami hiány érzet mindig ott van, legyen szó a törlésre vagy a mosásra. Régen nem volt ilyenem, nem is törődtem ennyire a kézmosással mint most, nem értem mitől tört ez rám és mi lehet. Anyám már rámszólt, hogy miért ennyire vizesek a törülközők hát nem tehetek róla ha ennyiszer kell kezet mosnom...A legdurvább, hogy mikor az íróasztalomon vagyok és néha rámegy a kezemre egy apró morzsa már érzem, hogy muszáj kezet mosnom pedig az csak egy apró morzsa ami nem ártalmas de a fejemben mintha megölne a morzsa...Vannak ötleteiket, hogy hagyhatnám abba és tényleg csak a szükségeseknél mossak kezet ja és ne 5x egymás után hanem csak 1x alaposan? Volt, hogy annyira "megőrültem", hogy tűzforróan folyattam rá a vizet és már piros volt meg kapartam véresre, mert nem múlt el a koszosság érzet még ha lehámlana a bőröm is, kis sebek is lettek rajta. Próbáltam ellen állni de nem meg. Mintha uralkodna rajtam valami. Néha sikerült abbahagyni de visszatér. Hogyan tereljem el a gondolataiamt a kézmosásról? Olyan mintha csak ez járna a fejmben. Mi váltatja ki ezt? Más bajom nincs csak ez de ez is elég és bosszantó. Van amikor apró kis bogarak repkednek a szobámban és közel repülnek a kezemhez akkor is érzem hogy kell hiába nem szállnak rá, ha rá szállnak kezdődik a pokol...

2023. aug. 29. 03:34
 1/9 hosszúhajú ***** válasza:
ezt úgy hívják hogy kényszerbetegség. ocd. amikor tudod hogy abba kell hagyni de nem megy, és még van ott egy folt, de muszáj, mert nem bírom hogy ne, mert akkor olyan rossz érzés tölt el hogy beszorongok és állandóan ezen fog járni az agyam... anyukád nem fogja tudni kiverni a fejedből mert pszichiáterek alkalmaznak rá terápiát és sokszor gyógyszeres kezelést is. fel kéne keresned szakembert. de addig is olvass utána, meg fogod így érteni magad.
2023. aug. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy a környezetedet takarítsd elsősorban? Hiába mosol kezet hq pl bacis az asztal.
2023. aug. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2.takaritom azt is nem bacia csak azt hiszem...
2023. aug. 29. 06:16
 4/9 A kérdező kommentje:
5...hiába írom hogy tiszta a környezetem mégis ennyiszer mosom? Ne itt veszekedjetek!
2023. aug. 29. 07:12
 5/9 anonim ***** válasza:
2023. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichoterapeutához.
2023. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hosszúhajú ***** válasza:
Leírtam rám hallgass nekem is ez a bajom
2023. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez kényszeresség. A kényszer-betegségeknek olvass utána. Van aki 5-ször megy vissza megnézni, hogy bezárta-e az ajtót. Van, aki 5-ször mos kezet. Azt kérdezd (a google-től, vagy a pszichológustól), hogy a kényszerességeddel mit lehet kezdeni?
2023. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor végre úgy érzed, most már jó (mondjuk ötszöri mosás után) állj neki újra. Mondd azt magadnak, hogy na még egyszer. Mikor megint tisztának gondolod, újra kezdd az elején. Sokadik ilyen után már te fogod unni, kiröhögöd az egészet kínodban. Viszont vegyél egy jó kézkrémet, használd mindenképp, különben a bőröd tönkremegy.
2023. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!