Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor valakit a pszichiatrian...

Amikor valakit a pszichiatrian le kell gyorsan szedalni, milyen injekciót kap?

Figyelt kérdés

Aki agresszív, le kell fogni/kötözni stb, mit kap amiről nagyon gyorsan (30-45 mp?)

Gondolom az nem benzo, mint a Xanax, Rivo és társai..



febr. 9. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikusan haloperidol és Rivotril kombináció szokott lenni, csak nagyobb dózisban, mint ahogy szájon át bevenné az ember, és gyorsabban felszívódik.
febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi de egyáltalán van olyan injekció ami 30-45 mp alatt hat? Mert csak azért kérdem mert ez diáig bármilyen injekciót kaptam. Minimum legalább 10 - 15 perc volt mire el kezdett hatni. Köztük a tramadol nevű fájdalom csillapitó ami enyhén opium származékú fájdalom csillapitó. Még ez a Tramadol is minimum 10 perc volt mire hatott nekem. A Tramadolnál erősebb csak a morfium fájdalom csillapitó van. Legalább is én ez idáig igy tudtam. De morfiumot szerencsére még nem kaptam. De több féle altatót és fájdalom csillapitót kaptam én már. És mindegyik injekciót minimum 10 - 15 perc volt mire hatot nekem. Szóval még a Tramadol is minimum 10 perc volt mire hatot. Szóval azért függ az egyén vérkeringésén is. És épen ezért kérdezem van-e egyáltalán olyan injekció ami tényleg 30-45 másodperc alatt hat?
febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
csak tippeltem.. a Dormicum (és a Propofol is) 30-45mp, ezeket fogászati kezelés előtt (vagy végbél tükrözes stb) hasznaljak, bár az lehet éber szedacio..
febr. 9. 17:55
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Leponex (klozapin)
febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2

Ha közvetlen vénába adják, akkor előbb hat,

febr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vénába minden gyorsabb. Kettőt ver a szíved és a szer eléri a központi idegrendszert. De nem mindent lehet ám lőni.
febr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 Persze, az adrenalin injekcio is eleg gyorsan hat...
febr. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7/7: ha már adrenalin, szerinted az igaz, ami a filmekben van, hogy szivmegállás esetén egy hatalmas tűvel a szívbe adrenalint szúrnak (de a szegycsonton keresztül)?
febr. 10. 08:02
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem a szegycsonton keresztul szurjak, hanem bordakozbe... neked sincs sok anatomiai ismereted. Bioszbol eppen atcsusztal?
febr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as / kérdező. Ne keverd a filmeket össze a valósággal.
febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!