Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem szedem rendesen a...

Ha nem szedem rendesen a gyógyszerem, akkor injekcióban fogom kapni?

Figyelt kérdés
Antipszichotikumokat szedek, és nem tudom betartani a rendszeres szedést, mert mikor jó hangulatban vagyok, akkor úgy érzem, nincsen rá szükségem, abbahagyom, mikor meg nagyon kivagyok, többet veszek be, hogy kiüssön. Olvastam róla,hogy adhatják szuriban, de én azt nem szeretném.Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

2021. máj. 15. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Vagy az, vagy beled eroszakoljak a zartosztalyon. Szedd a gyogyszert, a tarsadalom megkoszoni (legalabbis ugy fog rad tekinteni, mint a normalis emberekre).
2021. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha veszélyes vagy a társadalomra, vagy akár csupán saját magadra is, akkor hidd el, hogy bizony beléd fogják erőszakolni azt a bizonyos gyógyszert. :) És okkal.
2021. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem vagy ön- vagy közveszélyes, akkor nincs kényszergyógykezelés. Persze, ha nem szeded a gyógyszereidet rendesen, akkor válhatsz azzá. Jobban járnál, ha elfogadnád az injekciót, azt ritkábban kell és nincs vele napi gond.
2021. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
A pszichiátriai betegek közül alig valaki szedi magától a gyógyszerét. Épp az a betegség egyik ismérve, hogy a betegnek nincs önkontrollja...
2021. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Okkal kell szedned a gyógyszert... Vedd be akkor is, amikor jól vagy. Ha pedig nem vagy rá képes, akkor fogadd el az injekciót. Tünetmentes leszél, így te is és a társadalom is jobban jár. Ha nem szeded, akkor a végén a zárt osztályon fogsz kikötni.
2021. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Azért nekem úgy tűnik, hogy ez hangulatingadozás. Lehet tévedek. Talán bipoláris zavar?


Én az vagyok, és akkor érzem azt, hogy mániás időszakban nem kell. Depressziós időszakban meg alig tudok többet kikönyörögni.


Szedd rendszeresen. Bár én sem vagyok annyira súlyos eset, hogy kötelezhetnének rá. Nem tudjuk nálad mi a diagnózis, és mennyire súlyos.

2021. máj. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én sem gondolom, hogy annyira súlyos eset lennék. Borderline a diagnozisom, neha nagyon depis vagyok,néha meg hiperaktív. A gyógyszert hiába döntöm most el, hogy szedem, mikor jön az az érzés, hogy "minden rendben",és olyan, mintha szárnyalnék,akkor tudom, hogy nem fogom szedni, mert nem akarom hogy elnyomjon...
2021. máj. 17. 22:59
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk erre szerintem nem az a megoldás, hogy össze vissza szeded, ez nem tiktak. Keress fel egy másik orvost inkább, aki normálisan beállítja a gyógyszered.
2021. máj. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!