Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a tipusú életmódváltás...

Ez a tipusú életmódváltás boldogabbá tudna tenni?

Figyelt kérdés

van egy par traumam es ily modon szeretnem "elfelejteni" oket: teljesen kiszakadok a jelenlegi kornyezetembol, megvaltoztatom a nevem, a kulsom is megvaltoztatom, es egy tavoli helyen uj eletet kezdek.

a kozossegi oldalakrol mar letoroltem magam, ez volt az elso fontos lepes


febr. 11. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Kezdetnek jó, de van még bőven feladat előtted
febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Igen.
febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Miért kell a neved megváltoztatni? A távoli helyre elutazás kétesélyes, nem biztos hogy jól sül el.
febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
B opció. Segítséget kérsz, feldolgozod a múltad és élsz tovább... ugyanis az A opció szerintem nem megoldás, az emberi elme nem így működik.
febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Kinek mire van igénye vagy miben hisz.

Nekem hasonló esetben elegendő volt kimondanom, hogy mostantól új életet kezdek, új alapokra helyezem az életemet és kész.

Elköltöztem új helyre, de sem a telefonszámomat, sem a mailcímemet, sem a nevemet nem változtattam meg. A face-n is csak kitöröltem pár kretént, de maradtam az aki.

febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem. A traumát nem tudod elfelejteni. Akármilyen névvel és akárhol élve te önmagad vagy, a saját élettörténeteddel. Ráadásul egy csomó pénzbe kerül, a külsődet pedig szintén nem tudod alapjában megváltoztatni, a más frizura nem más külső. A traumáidat beszéld át egy pszichológussal, és élj úgy, ahogy szeretnél, megválogatva a barátaidat, kiiktatva a károkozókat, de az én-azonosságodat megtartva.
febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A jelenlegi környezetedből való kiszakadás mindenképp jó ötlet, de kérdés, hogy mennyire akarsz kiszakadni: nem kell rögtön külföldre rohanni, lehet csak másik lakásba is városon belül, vagy országon belül, a név- és külső megváltoztatása meg tényleg túlzásnak tűnik nekem, bár persze nem tudom, hogy mi történt.


Az viszont a legfontosabb, hogy bizony, hogy a saját szellemeid elől nem menekülhetsz, a trauma azért trauma, mert egész életedben frusztrálni fog, ha nem kérsz szakmai segítséget a feldolgozásához, mint édesapám, akit megcsalt az édesanyám, de harminc éve, és a mai napig is ezen kattog, benne él, már fárasztó, feldolgozatlan trauma, ám édesapám már 76 éves, ilyenkor már nem feltétlenül érdemes terápiába kezdeni szakemberek szerint sem.


Apró problémákat még be lehet esetleg söpörni a szőnyeg alá, de egy trauma is elég ahhoz, hogy abba megbotoljon az ember, hát még ha több is van belőle, szóval dolgozd föl, lehetőleg szakember segítségével, az új helyeden, hogy jobb életed legyen!


Az, hogy törölted magad a szociális hálózatokról, az mindenképp dicséretes, itt az idő, hogy a való világban élj!


Az viszont, hogy a nevedet és a külsődet is meg akarod változtatni engem bűnözőkre emlékeztet. Mit követtél el...?

febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

koszonom a normalis valaszok, fokent a, utolsot!

nem kovettem el semmit hanem ellenem kovettek el valamit, de ez nagyon hosszu sztori es mivel nagyon nagy trauma ezert szeretnek teljes eletmodot/szemelyiseget valtani

febr. 11. 15:09
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Attól még az a tiéd marad, az élményeidet nem tudod kitörölni. Szakemberrel fel kell dolgozni, hogy bár tudsz róla, ne zavarjon, együtt tudjál élni vele.
febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!