Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamolep miatt valakinek...

Lamolep miatt valakinek esetleg volt szorongása?

Figyelt kérdés

Bipoláris zavarra szedem,és az utóbbi pár napba szinte elviselhetetlenül szorongok és ideges vagyok. Esetleg másnak volt ilyen problémája ezzel? Vagy lehet csak a mánia miatt érzem ezt?

Még nem szedem igazán régóta,tudom hogy olyan 2-3 hét míg hat,de ez így nekem elég kellemetlen.


febr. 12. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Igen, aztan csereltunk Lamictalra ott nem volt baj.
febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én epilepsziára szedem frisiummal együtt. Nagyon stresszelős vagyok, nem szeretem az embereket, az új szitukat, izzadok, mint a ló. Elmeséltem a dokimnak. Mondta, hogy a frisiumban van stresszoldó is. Mondtam neki, hogy jó tudni, hát én nem érzem, pedig 2 db kell egy nap 🥺😬
febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

2


A Frisium (clobazam) jo stersszoldo, de nem mindegy milyen mg. Gondolom nem 50 - 60mg ban szeded hanem 20-40mg. A dozis 20mg - 80mg kozott szokott lenni naponta. Gyengebb mert hamar kiurul, az aktiv hatoanyag a verben 70% ban kotodik a plasma feherjekhez, mig peldaul a clonazepam (Rivotril) meg kozel 90%-ban. Ez kevesnek tunik, de farmakokinetikaban ez eleg szignifikans kulonbseg.

febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10 mg-os. De a lamolepben is van stresszoldó, szorongásgátló. Mondjuk nem tapasztaltam, itt a gyikon olvastam 😬
febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

4


Az nem olyan szorongasoldo mint pl a Xanax. teljesen mashogy mukodik. ion gatolt feszultseg-en at, tobbnyire Na+. vagy Ca++. A Frisium benzodiazepine szarmazek meg siman a klorid bearalmast segiti elo gaba receptorokon.


A Lamictal meg lezarja a glutamat kapuit de a gaba tovabb megy egy kozepes dozisig. Utana mas a mechanizmus, nem nyugtat, hanem kevesbe vagy... reakcio kepes az idegessegre mondjam igy?... nehez kifejezni de nem olyan mint egy Xanax, Frisium, Rivotril meg ilyenek. - heh, mive alapbol a Lamictal egy antiepileptikum nincs sok kozvetlen koze a Depressziohoz (mentalis betegseg).


Azert ajanlom a Lamictalt, mert 42 darabos, ugyanannyiba kerul, es ugyanaz minden, vagyis nem, mert ez az eredeti lamotrigine gyogyszer amit legeloszor feltalaltak. A Lamolep egy masolat "generikum", en mar vettem eszre kulonbsegeket eredeti meg masolat kozott nem egyszer.


Ez meg egy 2018-as kerdes, ugyanezt tapasztaltak mint en: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hűha, miket tudsz 😲
febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
hat bocsi valaki ezt valaki azt :)
febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Szerencsére már elmúlt ez az érzés

febr. 17. 23:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!