Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha felpörögnek a gondolataim,...

Ha felpörögnek a gondolataim, elkezdek számolni, 1.2.3... vagy az ABC-t mondani , és és érzem megnyugszik az agyam, beképzelem vagy van "tudományos alapja?"

Figyelt kérdés
Szóval rájöttem, ha túlpörög az agyam, ha számolok 1 től (akármeddig), vagy mondani kezdem az ABC-t úgy érzem 1 időre eltünik a sok gondolat a fejemből. Ez miért van? köszi előre a válaszokat.
febr. 13. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a relaxáció egyik formája, egy semleges témára koncentrálsz, ezért leállnak a stresszes gondolatok, kijössz a mókuskerékböl
febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én már nyitottam 1-2 ilyen kérdést, hogyan tudnék fékezni az agyamon, ez most azt hiszem müködik, szerinted érdemes tartósan megpróbálni? (betartottam a szabályokat de nyitottam kb két különböző kérdést, hogy mozgássérült vagyok túlpörög stb egyszer pl a meditácuót kérdeztem, de az inkább csak idegesit nem jött be, de most ez müködik egyenlőre)
febr. 13. 11:40
 3/11 A kérdező kommentje:
"meditációt"
febr. 13. 11:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt annak idején matek dolgozatoknál csináltam. Éreztem, hogy semmit nem tudok és akkor elkezdtem úgy elterelni a gondolataim, hogy megbukok, hogy elkezdtem fejben énekeleni.


"Én vagyok a kis egy, számok közt a legkisebb...." Általában ezt a dalt :)

febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Segitett? Én most tényleg érzem segit a számolás.
febr. 13. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Abban igen, hogy lenyugodtam.
febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi
febr. 13. 12:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Lazításra mindenképpen jó módszer, nyugodtan csináld, ha szükségét érzed
febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
KÖszi eddig ez jön be, biztos a hasonló kérdéseimbe is jót akartak, de nekem ezek a meditálós dolgok nem jönnek be, de ez hogy ABC-zek vagy számolok ha érzem, hogy pörögne az agyam, ez valahogyan bejön, egy ideig "megszakadnak" a gondolatok,. (nem értem miért)
febr. 13. 16:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ok, hogy ilyen esetben EGY dologra (számolás, ABC) koncentrálsz, ezért a többi, mellékesen futó program leáll.


Egy tipp a késöbbiekre: sokszor elöfordul, hoyg egy idö után nem használ eléggé, mert "automatikusan" számolsz, nem kell figyelned rá, ha megszoktad a helyzetet, és ezért nem állít le. Ilyenkor érdemes változatni, pl. visszafelé számolni 1000-töl, csak a páros vagy hárommal osztható számokar sorolni fel, stb. - tehát olyan rendszert keresni megint, amire valamennyire figyelni kell.

febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!