Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax 0.25mg-ról tudtok...

Xanax 0.25mg-ról tudtok mondani mellékhatásokat?

Figyelt kérdés
Szorongásos pánikos-asztmám van(utóbbi 12 évvel ezelőtt igazolódott).. 2 hete tört rám , tény hogy elég stresszes. és túlhajtott életet élek hogy sikeres legyek abba amit csinálok. Kivizsgáltak tetőtől talpig (kardiológia, neurológia a migrén miatt , belgyógyászat, labor..) semmi..csak asztmás-pánikos-szorongásos cucc (valószínű egyik a másikat hergeli ).. egyedül a magas pulzus de nem tudják miért.. Így hát kaptam xanaxot 0.25mg-ot hogy szedjem 2 hétig utána menjek vissza.. Még nem mertem beszedni.. de egy meg elég katasztrófa volt az elmúlt 2 hét.. Van róla véleményetek/szedett valaki olyan dózisba?

2023. szept. 8. 15:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ez egy alprazolam tartalmú gyógyszer amelyet előszeretettel írnak fel mindenkinek a megfelelő kezelés helyett/alatt sajnos... a 0.25 milligram nem egy súlyos adag, mellékhatások lehetnek a Szédülés, fejfájás, memóriazavar, koordinációs zavarok, koncetnrációs zavarok. Ezek közül lehet persze, hogy épp neked semmi nem fog jelentkezni, de számításba kell venni, hogy igen. Próbáld ki, ha csak rosszabb mint volt állj le vele!
2023. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszadón kívül, aki jókat írt, elég fontos megemlíteni még, bár ez nem mellékhatás, hanem biztos “hatás”, hogy idővel tolerancia, majd dependencia (függőség) alakul ki az adott hatóanyaggal szemben. Ez minden benzodiazepin származékra érvényes.
2023. szept. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen a függőséget olvastam én is..de nagyon rossz ez hogy pánik roham+asztma.. igazi halfélelmet generál, ugyan az asztma pumpa segít valamilyen szinten, de ez csak egy adót időpillanatban hat, illetve nem mindig jár együtt a kettő és nehéz eldönteni hogy melyik az erősebb.. soha nem volt pszichés problémám..ez ijesztőbb mintha egy szervi betegségem lenne..
2023. szept. 8. 16:52
 4/23 anonim ***** válasza:
38%

Kerdezo.


Most tudom en leszek a fekete barany, de semmi bajod nem lesz 0.25mg-tol. En szedtem mar 5mg - 10mg ig, volt egyszer 20mg meg 50mg de a farmakokinetikajanak nem neztem utana igy semmi nem tortent. Ha eloszor vettem volna be kiut igen, de mar van toleranciam, de nem fuggosegem mert okosan kell szedni. Ha nem szeded mindennap - nem leszel fuggo. Nekem kell szednem azt is, Rivotrilt is 8mg/nap meg az xanax SR-t is 2mg naponta. Nem vagyok zombi, senki meg nem mondana ezeket. Annyi az egesz hogy kezeles-rezisztens sulyos rekurrens depresszios vagyok. Az igaz, eloszor 1 mg-nal tobbet ne vegyel be mert masnap delutanig alszol :), ez nem egy hosszu DOA-ju gyogyszer, mint emlitettem linearis kinetikat kovet. Egyszer alkalomra 1mg hamarabb eliminalodik mint 0.25 elosztva 40 percenkent ugy 5 alkalommal.


Vedd be, nem lesz semmi bajod.

2023. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, igen részben neked is igazad van, én arra reflektáltam a válaszommal, hogy részletes pszichoterápia nélkül is sok embernek felírják ezt, ha a tünetei depresszióra vagy valami szorongásos vagy kevert pánikbetegségre utal, ami egy nagy felelőtlenség mert amíg az egyik embernek 50mg-tól sem lesz baja ha hozzászokik a szervezete, de valakit mondjuk a 0.25 mg is kiüt mert nem bírja pl a magnézium-sztearátot. Bár ez az állami kórházakat nem igazán érdekli, csak minél több legyen eladva..
2023. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Millionyi ember szed Xanaxot. A magnezium sztearat segedanyagra erzekenyseg aki arra erzekeny az elolvassa a betegtajekoztatot - ez nem indok hogy ne vegye be.


A 2 het arrol szol, hol feltitraljak egy konstans nagyon alacsony szintre mert meg egy "szuz" maja van meg agya, es uj neki ez a dolog igy neki eleg ennyi hogy a farmakodinamika szignifikansan beinduljon. Ezt a 2 hetet azert csinaljak, hogy pszichoszomatikus eredetu-e a problemaja vagy tenyleg fiziologiai eredetu. Nem kell pszichoterapia ehhez - pont forditva. Megtalalni hogy mi a eredet es azt kezelni, ha szellemi akkor pszichologus, ha a szivevel van baj, vagy a vesejevel vagy az enzimek szintjevel vagy barmivel akkor az a baj.

2023. szept. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, igen, lehet, hogy van akit így és ilyen fajta módon kezelnek, én a saját régebbi illetve közeli ismerőseim tapasztalatainak a kivetülését írtam le ide.
2023. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

De miert szerinted hogy lehet kideriteni, hogy pszichoszomatikus eredetu a problemaja (amit te allitasz, hogy pszichoterapia kene) vagy pedig fiziologiai?


Az en haziorvosom is igy csinalta. Ez a standard felkutatasi modszer.


De kivancsi vagyok hogy de mit tennel hogy dontod el hogy biologiai vagy szellemi a problema, ha nem igy?

2023. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
"Szorongásos pánikos-asztmám van(utóbbi 12 évvel ezelőtt igazolódott).." Itt már kezd egyértelmű lenni, utána még azt is írta, hogy tetőtől talpig kivizsgálták és nem találtak semmi testi tünetet, hanem az jött vissza mint amit 12 évvel ezelőtt diagnosztizáltak. Nem írt semmi egyértelműen arra utaló jelet, illetve diganózist ami testi tünetként jött volna elő rajta, főleg ha kivizsgálták. Egyedül a magas pulzus ami szintén lehet attól, hogy a szorongásos tünetek fiziológiai válaszreakciókat indít el a szervezetben. Nos, ha még nem is a szorongástól alakult ki, amit viszont kétlek akkor meg pláne nem xanaxot adnának. Na, és ennek ismérvében írtak fel 0.25 mg xanaxot. Nos, azok alapján az információk alapján amik kezünkbe kerültek, kérdezőnknek sajnos egy súlyos, de nem reménytelen mentális betegsége van amit ha jól olvasok kezelés nélkül kezdtek gyógyszerezni. Erre kérdeznék én vissza, úgy mi értelme? Még mindig jobb lenne ha 3-4 kezelés után kapná ezt a dózist ha kicsit sem segít, nem?
2023. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Kivéve akkor lehet ez jó ha 12 évvel ezelőtt is ezen módszer alapján kezelték.
2023. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!