Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van nagyon lelkiismeret...

Saxpianikon kérdése:

Miért van nagyon lelkiismeret furdalásom?

Figyelt kérdés
Úgy alakult az élet, hogy el kell költöznöm random az albérletemből, erre egy hónapom van összesen. Anyukám több napig kutatott albérletek után, hogy hová tudnék menni Budapesten belül, és talált egyet, amelynek a megtekintését a mai napra szerveztük meg. A lakás a képek alapján nagyon tetszett. Alapvetően korábban amiatt költöztem el, hogy végre egyedül lakjak teljesen, de itt nem laktam volna egyedül. Találkoztam a lakás előtt a férfivel, de valahogy nem volt szimpatikus. Végig próbált jó fej lenni, amit értékelek, kedves volt, és pont ezt várnám attól aki szeretné, hogy együtt lakjon vele valaki. Nem volt unszimpatikus, inkább úgy érzem mintha nem lennénk egy "generáció", bár egy albérletbe költözésnél talán nem is kellene feltételnek lennie, hogy szimpatikus legyen "kimondottan" a másik fél. A lakásnak van egy alsó szintje ahol van két szoba, egy hatalmas konyhával, és fürdővel+mosdóval. Fent madjnem ugyan ez ahol két szoba volt, ebből egyik a férfié plusz barátnője szobája mert együtt laknak ott, és mellette laktam volna én a szobában. Fent a szobák mellett egy zuhanyzó, ahol nem is kád, hanem kb pezsgőfürdő egy brutális nagy káddal. A lakás tetszett, viszont az, hogy 4 szobában laknánk, az nem. Alapvetően természetes, ha valaki nem unszimpatikus valakinek, én sem lehetek az mindenkinek. Ő viszont mondta, hogy szimpatikus vagyok neki, mesélt a lakásról, próbált jó fej lenni, és nem érzem azt, hogy nem volt az, csak mintha "tartanék attól" hogy együtt lakjak ennyi emberrel, hiszen pont emiatt költöztem el anno. Mondtam neki, hogy visszajeleznék, de kérek estig haladékot, de mondta hogy nagyon sokan jönnek megnézni. Szóval valószínűleg úgyis eltudom dönteni. Megbeszéltük, hogy visszahívom 2 órán belül. Így is tettem, és jeleztem, hogy nem költöznék. Teljesen korrekten beszéltünk pár szót még. Olyasmit érzek, mintha hazudtam volna, hogy eljátszom, hogy szimpatikus a költözés lehetősége, de nem volt az. Azt is érzem, hogy a lakás nagyon tetszett, de nagyon frusztrált volna, ha sok ember vesz körül. 110.000 lett volna Zugló körül az albérlet. Miért lehet lelkiismeretfordulásom? Ennyi

febr. 13. 21:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Azzal kiegészíteném, hogy 10 napra idegroncs vagyok kb, hogy szinte muszáj költöznöm, és csoda hogy eljutottam addig, hogy sikerült egyáltalán ennyi idő alatt olyan lakást találni amit random ki is adnának. Végül a lakáskérdést megoldottam, de valamiért bűntudatot érzek, mintha valami árulást követtem volna el. Nem is értem... Ritkán érzek bűntudatot, és mintha nem is lenne okom rá. Nem tettem semmi rosszat gyakorlatilag. Egy értelmes tudatos ember vagyok. Nem értem.
febr. 13. 22:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézzél meg egy izgalmas filmet, és felejtsd el a lakásnézést. Semmi jelentősége. Nem őket választottad. Majd beköltözik más, őket az nem érdekli, hogy ki.
febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
10 napja idegeskedem végig, és végre jött egy megoldási lehetőség amire nemet mondtam. Egyébként igazad van.
febr. 13. 22:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jött egy megoldási lehetőség, mert neked nem volt megfelelő. Az a feladatod, hogy kiválaszd a megfelelőt, nem az, hogy beköltözz oda, amit az anyád talált.
febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, de belegondolok miért válogatok, és miért nem elég nekem az, hogy találnak egy értelmes lakást? Picit olyan önzőnek érzem. Lehet én vagyok mostanában túl érzékeny, pedig nem jellemző rám.
febr. 13. 22:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan válogass, ruhavásárláskor is válogatsz, de még a kenyerek között is. Nagyon rövid pórázon fogtak téged gyerekkorodban, hogy bűntudatod van az érdekérvényesítéskor! Az a dolgod, hogy kiválaszd a számodra legmegfelelőbbet, ahol elégedetten tudsz majd élni.
febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!