Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vezetéstől pánik?

Vezetéstől pánik?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom leküzdeni?

Csak akkor pánikolok ha hosszabb útra kell mennem egyedül.

Vagy ha másik országba kell mennem.

Pánik roham jön rám.

Munka miatt muszáj lesz ingáznom.

Bármi segitség mit tegyek ilyenkor?

(Napi szinten vezetek,de a lakhelyemen olyankor sosem jön rám)


febr. 15. 16:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Pszichoterápiával. Beállított (!) gyógyszeres kezeléssel.

De nem úgy, hogy ad hoc alapon bekapsz egy.-egy nyugtatót.

Amúgy felelőtlen vagy, ha ennek tudatában ülsz volán mögé, ebből is szoktak lenni balesetek!

febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem gyógyszert biztosan nem fogok szedni.

Emiatt biztos nem lesz baleset ne aggódj.

febr. 15. 16:23
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Maradjunk annyiban, hogy láttam már karón varjút, pánikrohamtól elájult vezetés közben, majd kikötött a szomszéd sávban, és úgy a szalagkorlát mögött.


De akkor ha ennyire képben vagy, meg tudod oldani, nem? Nem is értem miért kellett akkor ezt kiírni.

febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Próbálkozom megoldani,olvasok róla de mégsem sikerül még leküzdeni,tudom mit kell tenni,több szakirodalmat is olvastam erről.

Pont nem azt amit te mondasz,ezekben pont azt javasolják hogy szembeszàllni a félelemmel és elfogadni.Tehát vezetni is pl,az csak tüneti kezelés ha nem mozdulok ki.

Valós rosszullét egyébként ritka,amit te láthattál más miatt volt gondolom

17 év alatt én még csak meg sem húztam senki kocsiját.

Kiirni azért írtam ki hogy esetleg van e sorstárs aki tudja mit kell tenni.(a fent leírtakon kivül)

febr. 15. 16:32
 5/20 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy mi váltja ki a félelmedet /a pánikroham túlzás lehet/. Ért valami trauma idegenben? Eltévedtél, vagy ilyesmi?

GPS már komoly segítség lehet.

Csinálj útvonaltervet, és tanulmányozd alaposan indulás előtt. az magabiztosabbá tesz.

febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Útmutatás, pszichoterápia segítségével fokozatosan rávezet a szakember hogy miképpen szállj szembe a félelmekkel. Például kognitív viselkedésterápia. Sajnos az, ha olvasol róla, nem tudja helyettesíteni a szakember segítségét.
febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Sajnos fogalmam sincs mi válthatja ki.

Itt a megyében semmi bajom nincs.

Sosem tévedtem el,de régen 5-10 éve is ez volt,ahogy távolodom otthonról félek hogy rosszul leszek és nem jutok haza,vagy ilyesmi.

Ezt az útvonalat meg Szlovákia felé kell megtennem,na ott még jobban félek🙃

Viszont le akarom küzdeni!!plussz muszáj is ráadásul.

Londonba mászkáltam egyedül bár ott is rettenetesen pánikoltam-kvázi minden utat/utakat megtettem és sosem volt valós rosszul létem.

febr. 15. 16:58
 8/20 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a pánikroham túlzás,de pánikolok ilyenkor és félek hogy nehogy történjen valami ami persze sosem fog.kedves utolsó a MERJ cimű könyvet megvettem,ebben rengeteg segitség van(bár még csak most kezdtem olvasni)
febr. 15. 16:59
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha tömegközlekedéssel, vagy gyalog mész távolabbra, akkor jelentkezik a "pánik" ill félelem?
febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nagyon régen utaztam így,de emlékszem akkor is rám tört,bár akkor tényleg azt hittem szívrohamom van.

Az egy emlékezetes eset volt,illetve a repülés egy időben muszáj volt mert ott éltünk,de akkor is megtettem az utat és nagyon sokszor egyedül.

Tehát ami érdekes mindig eljutok a-ból b-be.

febr. 15. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!