Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van megoldás/taktika a stressz...

Van megoldás/taktika a stressz okozta hasmenés/Hasi pánik ellen?

Figyelt kérdés

Elvileg nincs semmiféle szervi problémám.Ha itthon vagyok akkor nincs semmi bajom csak ha menni kell valahova. Szóval lényegében állandó gyomoridegem van ilyenkor.


Jó néhány hasonló kérdést láttam már itt (tehát viszonylag sokan vagyunk így),de úgymond tuti "megoldást" sehol sem találtam. Melóból jövet/menet (közel van) vagy melóban nincs gond. De ha messzebbre kell utazni akkor már szükségem van hasfogóra. Kb középiskolás korom óta van ez az "átok" és eléggé meg tudja keseríteni az ember életét. Nehezen mozdulok ki így messzebbre, sok mindenről muszáj így lemaradnom.

Mielőtt valaki jönne azzal, hogy doki... Gasztroenterológián voltam de sokkal nem lettem okosabb. Szedjek hasfogót,hát köszönöm, erre magamtól is rájöttem. Nagyon zavaró ez a dolog és piszkosul elegem van már belőle.


Szívesen beszélgetnék olyanokkal akik ugyanilyen problémával küzdenek, hátha valakinek van valamilyen tuti ötlete!



jan. 14. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak az érzés van vagy valóban jön is cucc?.Nekem is volt ilyen.mindig féltem hogy megszégyenülök becsinálok.Aztán persze ha bementem a wc re akkor semmi nem volt.Úgy gyöztem le hogy elindultam egy olyan területre( erdős rész dunapart) ha baj van tudjak wc-ni, vagy átöltözni.Ha jött az inger mentem tovább.mindig kinéztem egy helyet hogy addig elmegyek és majd ott.pár ilyen túra után már elhittem hogy egy erős inger után is birom tartani akár egy órán át.szép lassan átprogramoztam az agyam
jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szorongásoldó gyógyszerekkel lehet próbálkozni, ha nem megy a gyógyszer nélküli stresszkezelés.
jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A mindfulness meditáció megtanulása nem nagy kihívás, mindennapos, rendszeres gyakorlása viszont szorongásoldó gyógyszer nélkül is, úgyhogy ajánlom jó szívvel: lélegezz! Életben maradsz tőle! :) Figyeld a légzésed, hogy mindig hosszan lélegezz: hosszú légzés a hosszú életért, nyugalomban!
jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Anal Plug-ot használok. 24/F
jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem, nekem is ez van, meg tudja keseríteni az ember életét.


Ha megyek valahova, kinézem előre, hol lesz mosdó, biztonságot ad.


Kevesebbet, könnyűt eszem utazás előtt.


Zenét hallgatok, olvasok, videót nézek, beszélgetek a férjemmel utazás közben, eltereli a figyelmem. Ha szólok neki, azonnal meg tudna állni, vagy irány egy benzinkút.


Van nálam neszesszer, benne nedves törlőkendő, wc papír, fehérnemű.


Egyszerűen nem megyek olyan helyre, ahol nincs mosdó, ez van. Például hajókirándulás, csónak. Voltam már hajón, 1 órád kirándulás, ahol elvileg volt mosdó, de ki volt rá írva, hogy nem igazán működik, csak pisilni szabad, ezt így kiírva. Na azóta nem megyek hajóra 😂

jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
"Ötös", írhatok privátot?
jan. 20. 12:02
 7/17 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan 😊 Tudom, hogy segít, ha az ember tudja, nincs egyedül ezzel a problémával.
jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Pszichológus tud segiteni
jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szintén átérzem. A pisiléssel vagyok ugyan így iskolás korom óta. Mindig előre megnézem én is, hogy hol vannak útközbe wc-k. Borzalom volt emiatt az utazás. Egy ideig volt autó, akkor tűrhetőbb volt, mert tudtam könnyebben meglehet állni. Sajnos az utóbbi időben ki se mozdulok.

Történt esetleg valami akkoriban amikor elkezdődött ez a panasz? Vagy van konkrét dolog ami miatt ideges vagy amikor hosszabb útra kell menni? Pszichológusnál kognitív terápia segíthet kideríteni az okot. Sajnos nekem nem tudott segíteni, de másnak hasznos lehet.

jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
9 annyi a külöbség, hogy a kérdezőnek vélhetően IBS-e van, a sok pisilés meg nem az
jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!