Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nyugtatók ronthatják a...

A nyugtatók ronthatják a teljesítményemet edzésen?

Figyelt kérdés
Kényszerbetegség miatt nyugtatókat kell szednem. Jelenleg frontint.

febr. 17. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos igen, ugyanis izomlazító hatása is van.
febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A legtobbnek nincs ilyen izomlazito hatasa. Plane a Xanaxnak. Az csak nyugtat.
febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

" A Xanax szedációt, amnéziát, csökkent koncentrációs képességet vagy károsodott izomműködést okozhat "

" Nem gyakori: Izomgyengeség "

" Az alprazolám egy triazolo-benzodiazepin, ami minőségileg a benzodiazepinekhez hasonló tulajdonságokkal (szorongásoldás, nyugtató-altató hatás, izomlazítás, antiepileptikus hatás) "


(OGYÉI-Alkalmazási előirat)

febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor olvasd el az olanzapine-t is, amiben hirtelen szivhalal van, es mennyi embernek irjak fel kozben. Eleg soknak.
febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Plusz a xanax chlorid influxra hat, erositi a gaba receptorok kapujainak tagulasat. Amirol te akarsz beszelni mint igazi izomlazito az a diazepam, a legelso felfedezett benzodiazepine ha jol tudom, ami epilepsziara van, mert az mar nem csak gaba chlorid influx alloszterikus modulaciora hat a gaba teruleten, hanem most nem emlekszem de Na+ vagy Ca2+ ion gatolt csatornakon keresztul valamilyen egysegre hatnak, azon belul is alegysegre.


Az alprazolam, Xanax ilyet nem csinal. Ezert nem izomlazito, en 2mg-ot szedek, semmi izolazito hatasa sincs. Ne ijeszd be a kerdezot...

febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké, belemehetünk a részletekbe, ha nem is ilyen mélyen. 2 mg valóban nem szokott izomlazító hatású lenni, ez magasabb dózis vagy túladagolás esetén fordul elő (én sajnos tapasztaltam).

De pl. a tetrazepam is benzodiazepin származék, egyszerre szorongásoldó és izomlazító hatással. Utóbbi volt a fő indikációja. Más kérdés, hogy EU-n belül már nem is forgalmazzák (gyógyszergyárban dolgoztam régen, ott találkoztam vele).

febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Hidd el, en is a hataron felulinek 5x-et vettem be. Megint, semmi izomlazitas, el sem aludtam. Sosem szedtem be annyit meg kozel sem. 4mg a max, szorozd fel. Annyi volt, 3 napig egy rohadt nagy szekrekedes amit megoldottam hashajtoval es kesz. A xanax nem izomlazito. Felejtsuk mar el, en ezt befejeztem.
febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

Gyogyszertarban dolgoztal egyebkent igen, ismerem, amikor bementem farmakologiai kerdeseket feltenni a "pultosnak" mondta, hogy nem tud valaszolni kerdeztem miert, mert o egy gyogyszertari szakasszisztens - fingja sincs a farmakokinetikarol, dinamikarol, lepesekrol, mukodesekrol, vigilanciarol; hany eves vagyok, milyen betegsegem van (szervi) semmi.


Egy gyogyszertarban mindig egy gyogyszeresz van vagy 2, ok kenik vagjak ezeket, vele tudtam beszelni ezekrol. O kezeli a fokozottan ellenorzott pszichotrop es kabitoszer nyilvantartast, o adja ki peldaul P1 P2 P3 P4 K1 ... Ellenoriz sokmindent, papirmunka, ritkan beall o is a penztarosdiba egyebkent ha nincs eppen olyan dolog.


Gyogyszereszetire jarok SOTE-ra, gyogyszeresz ellatasi szakkepesites a celom. Tudom mi a hulyeseg, tudom mi az igaz, van elofizetesem Pharmindexre is, vannak hiteles forrasok tanulmanyokrol, meg persze az egyetem.


A gyogyszertari szakasszisztens a "penztaros" szo eufemizmusa. Ahogy te is, felolvastad a betegtajekoztatot, amiben jogilag vedik a forgalmazok meg gyartok magukat nagyreszt. En kidobom a kukaba ez az elso dolgom. Neurologusom is ezen a velemenyen van.


Csak utoirat, hogy tudja a tobbi, hogy kivel all szemben a gyogyszertarban es ad tanacsot mondjuk haloperidol meg clozapine szedes eseten.

febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!