Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bordeinline személyiség...

Bordeinline személyiség zavar,ki lehet gyógyulni belőle?

Figyelt kérdés

Személyiség zavarral diagnosztizáltak, depresszióval társulva..

Iszonyat megkeseríti az életem ez a személyiségzavar, a tulgondolásim,képzelgéseim nagyon megterhelők már a számomra... A hangulat ingadozásaim borzasztó...

Tengernyi érzés van bennem de nemtudom sehogy kiadni magamból ezt a rengetek gondolatot, érzést... Lesz jobb valaha?



febr. 18. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehet. Kezelni kell folyamatosan.
febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ mennyi energiát fektetsz bele. Ha most eldöntöd, hogy soha nem fogsz javulni akkor mégjobban lehúzod magad. De ha rájössz, hogy különböző helyzetekben mikre reagálsz rosszul és próbálsz rajta változtatni, akkor lehet jobb.


Ha tudsz angolul akkor nekem a The Borderline Personality Disorder Workbook segített nagyon sokat.

Így is vannak jobb és rosszabb napjaim, de büszkén kijelenthetem, hogy én beleraktam egy csomó munkát és javult az állapotom.

febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
1-es! Te ismertél borderline-ost? Tudtommal igenis ki lehet gyógyulni.
febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
A barderlajn egy erdekes dolog. Kulfoldi szakirodalomban olvastam, hogy a neurosis meg a pszichozis kozott van de nem tudjak besorolni egyikbe sem. Vannak pszichotikus jellemzoik (pl teveszme hogy nem kedvelik) de fokent neurotikus, sir sokat, nem tudja abbahagyni, elhagyatottnak erzi magat, stb.
febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
#4 Ez egy nagyon elavult nézet, amit ma már nem fogad el a tudomány. Ezért akarják átnevezni is sok helyen, de például Magyarországon egyébként már így is érzelmileg labilis személyiségzavar diagnózisként létezik (F6030). Nincsen pszichotikus tünete.
febr. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Az amit te azt hiszel az vagy, nem vagy mentalis beteg, es meg a BNO sem illik kozvetlen rad. Az a BNO lehet klinikai depressziosra, generalizalt szorongasosra, bipolar I/II/III-ra, skizofren egyik tipusara. Ez egy szemelyisegzavar meg mindig. Ne keverd a kettot. Van peldaul rekurrens klinikai depresszio - egyszer jo kedvu, normalis, aztan lemegy a pokolba. Ez is lehet labilis szemelyisegzavar. Szemelyisegzavar nem mentalis betegseg ismetlem, ezert nincs BNO-ja, es ne keverd abba a BNO-ba bele a borderline-t mert nem feltetlen oda illik.
febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó... Ezt nem en talaltam ki, pszihiater állapította meg az érzelmileg labilis személyiség zavart... Nemis értem most miről beszélsz? Mit keverek hovaa?? Senki nem kevert itt semmit sehová..
febr. 21. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!