Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolataim...

Öngyilkossági gondolataim vannak, mit tegyek hogy én is tökéletes lehessek?

Figyelt kérdés
Nincsenek barátaim, nem volt még kapcsolatom,mindenki olyan tökéletes és tökéletes életet él,mindenki elvan, nevetgél, ha valami probléma van mindig ott vannak neki, egyszerűen egy romhalmaznak érzem magam, csúnya is vagyok, hiába próbálok mindennap tenni magamért,nem látok változást és ugyanúgy csúnyának érzem magam és az is vagyok,nem merek már elmenni sehova a kinézetem miatt,úgy érzem én nem érdemlem meg a szeretetet, az eddigi "barátaim" nem keresnek egyáltalán nagy ritkán ha eszükbe jutok, mostanában ismételten a megszámlálhatatlan plátói szerelem jelen van, ráadásul osztálytársnál, reményetelennek érzem a helyzetem, apummal sem jó most a kapcsolatom,(édesanyám meghalt 4 éve) itthon is állandóan tehernek érzem magam, 17 éves vagyok, nem tudom mitévő legyek, lehet véget vetni mindennek jobb lenne, de nem merem megtenni egyáltalán, csak a gondolat kerülget egyelőre, mindig elakarok tűnni és akkor hátha valaki keres, de még akkor sem igazán. mit tegyek hogy én is olyan tökéletes legyek mint mindenki és végre elfogadjam magam? ui sportolok, biciklizem, szezonban havi 1000km+ és rengeteg mást is szoktam. 17 F

#depresszió #öngyilkosság #önbizonytalnság
febr. 21. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Hívd fel az öngyilkos segélyvonalat, és keresd fel az iskolapszichológust is!


Utóirat: senkinek sincs tökéletes élete

febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Lehetsz tökéletes ha akarsz.
febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tökéletes vagy. Nincs olyan, hogy tökéletlen ember, csak olyan emberek is vannak, akik azt hiszik, ők tökéletesebbek másoknál, vagy a mások tökéletlenek is, csak ők a szuperek. Mindenki értékes, nincs értéktelen ember, a büdi otthontalan is értékes ember. Az élet értékes, bármilyen formában, növény, állat, vagy emberi formában él, az élet lényege, hogy értékes. Minden életet tisztelnünk kell, saját életünket is. A kis légy életét is, a bogarakét, a fákét, az emberekét, bárki legyen az. A bűnelkövető is kap ügyvédet. És az értékekre vigyázunk, védjük. Magunkra is vigyázunk, megvédjük magunkat. Másoktól és önmagunktól is. Nem sodorjuk veszélybe életünket, ezért figyelünk az úton, pirosban megállunk, nem eszünk mérges gombát, kesztyűt húzunk ha vegyszerrel kell dolgoznunk,megtanuljuk mi és ki veszélyes. Nincsenek tökéletlen emberek.

Tudd, hogy az öngyilkosságon gondolkodó emberek nem az életüknek akarnak véget vetni, hanem a szenvedésnek. A szenvedést meg lehet szüntetni, csökkenteni lehet. Van amit nem tudsz megváltoztatni. Te belül el tudod fogadni. Ha valóban ronda vagy, akkor ez van, na és? Tudod mennyi csúnya ember van? Én is csúnya vagyok. Engem sem lehet szeretni, magányos vagyok. Ezek mind érzések. Úgy érezzük. Az érzések és a realitás gyakran nem passzolnak. Érzéseink hamis képet mutathatnak a valóságról, érzéseinket könnyen hisszük valóságnak. Tudtad, hogy a nagyon okos embereknek kevés barátjuk van, vagy gyakran nincs is barátjuk? Az írásodból látszik, sokat gondolkodsz, és jó emberismereted van. Önmagadról is tudsz gondolkodni, van önreflexiód. Becsüld magadban, ezek értékes tulajdonságok. És tudd, serdülő korban vagy, ez sok embernek válságos életszakasz. Tudd, hogy ez teljesen normális, a fejlődésed része. Ha ezt nem látod a társaidon, nem biztos, hogy nekik nincsenek kétségeik. Téged érdekelnek az emberek, és elemzed őket, önmagadat is, ez pl jól jöhet a pályaválasztásodnál. Ilyen embereket elemzők szoktak pszichológusnak menni, vagy orvosnak, tanárnak. De válhatsz íróvá is. Már most le tudod írni, kiírhatod magadból az a sokmindent, ami emészti a lelkedet. A nagy írók mind küzdöttek ilyesmivel, amivel te.

febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Ha kell segítek, jelezd.
márc. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!