Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy szakítás után öngyilkossági gondolataim vannak?

Figyelt kérdés

Nem tennék ilyet sosem, de nagyon rossz a hangulatok már hetek óta...

Semmire valónak érzem magam... Velem szakítottak 1,5 év után. Nagykn megszeretem az illetőt, de a férfi nem tudta viszonozni az érzéseim. Nagyon megvisel ez az egész felnőtt nő létemre.. 30 éves vagyok



febr. 8. 15:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
A szakítás egy gyászfolyamat. Túl kell élni, fel kell dolgozni, az idő majd megkoptatja a fájdalmat, és tovább kell lépni.
febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Normális.

Mondjuk nálam konkrét öngyilkossági kísérlet is volt.

febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
normális, hívd össze a haverokat egy gyász-ivásra.
febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
38%

Gondolkodj el, mik a szükségleteid.. Mit jelent számodra a boldogság? Ha meg tudod fogalmazni számodra a boldogság érzetét, akkor kezdj el olyan tevékenységeket csinálni, amik megadják ezt az érzést.


A szakítás valóban egy gyászfolyamat, de ha ismered önmagad, nem fogsz annyira padlóra esni, tudni kell azt, ha eltávolodunk a szükségleteinktől / érzéseinktől, akkor jön ez az üresség érzés. Erre mindig azt a magyarázatot adom, hogy képzeljük el, hogy van a fej, és alatta pedig a szív, a nyaknál pedig egy betonfal helyezkedik el ilyenkor. Eltávolodsz önmagadtól, ha nem tudod a saját szükségleteidet, és jön a depresszív érzés, vagy a generális szorongás.


A depresszió egy állapot, ami időnként lehet jobb, vagy rosszabb, de ha megtanulod a megfelelő problémamegoldó képességet, akkor akármilyen nehézséget tehet eléd az éled, jól fogsz tudni reagálni (70%-ban). Azt fontos tudni, hogy az élet mindig hozni fog nehézségeket és szakadékokat eléd, és ha megtanulod kezelni ezeket a problémákat, akkor boldoggá fog tenni az, hogy megoldd ezeket az akadályokat, dopamin szabadul fel, mert sikeresnek érzed magad, úgy érzed, hogy semmi sem állhat az utadba. Mindig azt mondom, hogy rossz érzés nem létezik, sem jó. Minden érzés relatív. Valakinek más a jó, vagy a rossz. Gondolkodj el, linkelem neked a szükségletek / érzések listáját, válogass belőlük, és nézd meg mikor mit érzel.


Irj a szüleiddel való kapcsolatról is. Milyen a kapcsolatod anyukáddal, és édesapáddal?


Szoktál édesapáddal beszélni a szakításról, és a szexualitásról, hogy ő hogyan éli meg ezeket a dolgokat?


És keress fel szerintem egy pszichológust is, mert segít végigmenni ezen. Nagyon depresszív és szomorú érzés lehet, de lusta ember nem létezik, csak lelkileg fáradt, viszont Te erős vagy! Képes vagy rá, hogy túltedd magad ezen, és ne magadban keresd az okokat a szakítás miatt.

febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
64%

Jajj bocsánat, nem is figyeltem először, hogy nő vagy! Előző vagyok.


Akkor ne édesapáddal beszélj először, hanem anyukáddal, hogy ő hogyan élt meg egy szakítást.

febr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
79%

Illetve még egy dolgot kihagytam, ez most egy jó időszak lesz arra, hogy megerősítsd önmagad, kezdj el meditálni, autogén tréningeket végezni, és egyéb relaxációs technikákat, a légzésre különösen figyelj oda (mély hasi légzés).


Keress hobbit, tűzz ki célokat.


Illetve megkeresheted a választ arra is, hogy valójában ki is lenne neked a tökéletes pár. Mindig arra törekedj, hogy olyan párt válassz, aki érzelmileg is felnőtt. Az érzelmi felnőttség minden esetben azt jelenti, hogy tudja mi a felelősségvállalás. Lehet valaki 40 akár 60 éves is, ha nem tud felelősséget vállalni, mentálisan gyerek.


Kislányként valószínűleg apukádhoz vonzódtál, mert ő töltötte be az erős, apai szerepét a családban, így próbálj olyat találni, aki hasonlóképpen gondolkodik mint apukád.


Erőt, és kitartást! :)


#M

febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Utolsó Válaszoló, Neked pedig külön köszönöm! Nagyon jó és elgondolkodtató dolgokat írtál, mindenképpen tisztázni fogom magamban a kérdéseket. Sajnos egyelőre nincs olyan dolog az életemben amiért annyira lelkesednék, de szeretem a sportot, tanulok, egészségügyi képzést végzek. Sajnos az önbizalmam sem a legjobb...

Nagyon jó a kérdés és lényeges, hogy milyen anyukámmal a viszonyom. Sajnos ezzel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy nem egy megelegszívű ember, sokat voltam egyedül gyerekként, nem volt ott érzelmileg, mikor szükség lett volna.


Remélem hamarosan vége lesz ennek az időszaknak.


Nagyon sokat segítettél, még egyszer köszönöm és nem értem, hogy miért pontoztak le.🙁 Én küldtem a zöld jeleket.


Köszönöm 🙏🙏

febr. 9. 17:23
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Szia. Van olyan személy, Aki mindig szeret, abszolút hűséges, Akinek nagyon értékes vagy. De még láthatatlan, viszont lelkileg érzékelhető. Ő az ÚR JÉZUS KRISZTUS. Keresd és találd meg lelkileg, aztán az Ő segítségével stabil és reményteljes életet élhetsz. De hogy fogjak hozzá? Jelezd, segítek.
febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Én a macskám halála miatt érzek hasonlót. 16 éves volt. Nagyon össze voltunk nőve.
febr. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Őszinte részvétem! Nagyon szép kort megélt és biztos vagyok benne, hogy nagyon szép és Boldog élete lehetett!! Ez ritkaság 🙏
febr. 12. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!