Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha öngyilkossági...

Mit tegyek, ha öngyilkossági gondolataim vannak? 18L

Figyelt kérdés

#öngyilkosságigondolat
jan. 6. 10:42
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
73%
Pszichiátriai kivizsgálàs
jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Reménytelennek látom a jövőmet, azt gondolom, hogy az öngyilkosság a megoldás. Egyfajta csőlátásom alakulhatott ki de erről nem tudok normalisan beszélni így a pszichológusomnak semm mondtam el, az öngyilkosságot véllem az egyedüli kivezető útnak az adott válságos helyzetből amiben vagyok.
jan. 6. 11:02
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Hétfő délután hívd fel őket beszélgetni.

[link]

13700

jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Mi pontosan a probléma, ami ezt eredményezi?
jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

#4

tanulási zavarom van ezért szorongok és fóbiáim vannak.

jan. 6. 11:24
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segít rövid távon, hogy sétálok, és igyekszem kifelé figyelni. Ez eltereli kicsit a figyelmemet. Épp eleget bántom, kritizálom magam amúgy, egy kis szünetet ebben is lehet tartani.

Az is segített még, hogy olvastam, hogy az agyunk sok részből áll, és "egyik részében lakik a depresszió", mostanában már sikerül néha átkapcsolni, hogy ok, hogy szar minden, de azért valahogy életben maradni.

Terápiára érdemes járni, felejtsd el a kifogásaidat. Ezeket általában azért mondja az ember, mert jobban ismeri a nyomorát és ezért ezt biztonságosabbnak érzi, mint a terápia bizonytalanságát: mi fog ott kiderülni, hátha menthetetlen vagyok, stb. Szóval vágj bele, az ingyenes állami is lehet nagyon jó terapeuta! Én már soknál voltam, ezért élek még.

De ha végképp nem, akkor könyvek is segíthetnek, pl. Korb: Felfelé a lejtőn, Shapiro: Győzd le a múltad!, stb.

50f

jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, menj el a [link] tanfolyamára, ott sok gyakorlati technikát oktatnak kifejezetten tanulási zavarokra. 6# voltam.
jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj drágám, minden jobb lesz ez csak átmeneti, hidd el. De mond el ezt az pszichológusodnak!
jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
Tanulási zavar miben nyilvánul meg? Illetve milyen szinten? Valaki felé esetleg megfelelési kényszered nincs?
jan. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

#9

SNI-s (mint a diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia)és BTMN-es vagyok

jan. 7. 11:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!