Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orvos írhatnak fel nyugtató...

Az orvos írhatnak fel nyugtatót 19 éves nőnek?

Figyelt kérdés
Legalább 6 hónapja nem tudok aludni. Vagy fel ébredek az éjszaka közepén és nem tudok vissza aludni. Vagy óránként ébredek, vagy egyáltalán nem tudok elaludni. Nem fogyasztok koffeint csak reggel tejes kávét.
febr. 21. 21:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

Miért kell hazudni? 6 hónapja nem alszol? Akkor már rég hulla lennél. A pontos megfogalmazás, hogy 6 hónapja rosszul alszol.

Igen, rosszul alszol, mert esténként ájulásig telefonozol, nem dolgozol, ezért nem vagy fáradt, rendszertelen az életed. Kényelmetlenek az alvási körülményeid. Jót aludni csak hűvös, csendes szobában lehet. Nem kell orvoshoz szaladgálni meg 19 évesen zabálni a nyugtatót. Menj el futni esténként, ne egyél 6 óra után, tedd rendbe az életed mentálisan.

febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Hogy mi van??? Szerinted csak 20 éven felüli férfiaknak írhatnak?

De nem kéne rászokni a nyugtatóra, első körben recept nélküli növényi alapút próbálj, pl Sedacur Forte. Illetve kideríteni és kiiktatni a stresszforrást. Egy jó kis szellőztetés is hatásos, lehet, hogy túl meleg van.

febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Háziorvos tud felírni, de jobb lenne a probléma gyökerét megtalálni és megszüntetni. Valami egészségügyi (pl. vitamin hiány) vagy pszichés (szorongás, stressz stb.) van a háttérben ilyen hosszú insomnia, hirtelen jött esetén.
febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

*hirtelen jött insomnia

Lehet nekem is aludnom kéne már :D

febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Erre alvásklinikai kivizsgálás való, nem nyugtató.
febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Hova gondolsz ***** válasza:

Ne kérj nyugtatót, nagyon nehéz utána leszokni róla.

A 3-as hozzászólónak igaza van, hogy ki kellene deríteni a probléma eredetét. Az én lányom is pont így alszik, mint te, hogy felébred éjjel, és nem tud visszaaludni.

Nem stresszes a munkája, rendes barátja van, nincsenek anyagi gondjai, sokat járnak kirándulni, szóval érthetetlen nekem is.

Ő már kipróbálta az alvás előtti meleg, mézes tejet, a Valerianát (ez macskagyökérből van), nyitott ablakot, stb. mert ő pl. egyáltalán nem szeretne semmi orvos által felírt nyugtatót.

Most oda jutott, hogy el akar menni alvásvizsgálatra. Szerintem neked is meg kellene próbálni.

febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Pedig ott valami stressz van, 6-os, csak neked nem köti az orrodra, esetleg saját maga elől is tagadja.
febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Hova gondolsz ***** válasza:
63%
7-es, azt írtam, hogy a munkája nem stresszes. Egyéb dolgokban meg általában az orromra köti. Mi minden problémát meg szoktunk beszélni, meg tanácsot is kér, ha valami olyan dologról van szó. Kicsi kora óta így szokta meg.
febr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Éjszaka nem tvzel, telefonozol?

Kék fény miatt.

És sokat gondolkodsz, az is rontja az alvás minőségén.

febr. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 a hálószobában nincs tv és az ágyban se telegonozok fél 9 kor le teszem a telefont és másnap reggelig nem nyomkodom. Elég stresszes az iskola és a munka is de egyre rosszabbul teljesítek a kialvatlanság miatt.
febr. 22. 08:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!