Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a beteges telefonhasználatról?

Figyelt kérdés

A képernyőidőm átlagosan 6 óra/nap fölött van és ennek az időnek a 90%-a teljesen haszontalan, sőt élvezet nélküli kijelzőbámulásból áll. Facebook/insta lapozgatás, youtube videók, gyk olvasgatás. Tisztában vagyok vele, h ez nem jó és nettó kidobott idő, de képtelen vagyok leállni. Tudom, akaraterő kérdése, de a függőkkel épp ez a baj: nincs akaraterejük. 1-2 nap ha ki is marad, utána megy tovább.

Belegondolok, h ennek az időnek ha csak a felét tanulásra fordítottam volna az elmúlt években, akkor már kb orvos vagy jogász doktor lehetnék 3 felsőfokú nyelvvizsgával, ehelyett én barom csak nézem ezt a sz*rt, mint vmi zombi.

Van itt olyan, aki hasonló helyzetben volt és sikerült “letennie” a telefont? Hogy csinálta? Honnan szerzett ehhez motivációt?


febr. 22. 22:35
 1/1 anonim válasza:

"Tudom, akaraterő kérdése, de a függőkkel épp ez a baj: nincs akaraterejük."


Nem. Az a baj hogy nem kondicionálod magad el tőle. Más viselkedési függőségek elleni technikáknak nézz utána. A cél valami hasznosabbra ráfüggni.


"Belegondolok, h ennek az időnek ha csak a felét tanulásra fordítottam volna az elmúlt években, akkor már kb orvos vagy jogász doktor lehetnék 3 felsőfokú nyelvvizsgával, ehelyett én barom csak nézem ezt a sz*rt, mint vmi zombi."


Nagyon is jó dolog ezen elmélkedni. A rossz viselkedést azért is nehezebb megtörni mert az instant okoz visszajelzést. Főszabály szerint minél erősebb és gyorsabb az inger, annál erősebb a kondicionálás.

febr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!