Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, pánikbetegség lenne?

Szorongás, pánikbetegség lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 20 éves lány vagyok. Több mint egy hónapja a suliban ülve rám tört egy nagyon kellemetlen érzés (izzadt a tenyerem, egy kicsit elkékültek a kezeim, szédültem, hányingerem volt, erősen dobogott a szívem) és ki kellett jöjjek az óráról. Hazajöttem, de még itthon is éreztem, folytonos kényszeres ásításom volt meg szédültem. Másnap is bennem volt a kellemetlen érzés ami tovább feszítette a dolgot... napról napra egyre csak rosszabb lett... Sürgősségi lett a vége, szapora szívverés, 146os volt a pulzusom, hánytam, szédültem (ugye bár szinte ugyanazok a tünetek). Csináltak Ekg-t nem találtak semmit, volt vérvétel ott sem volt semmi. Úgyhogy hazaküldtek. 2 nap múlva jelentkeztem a háziorvosnál aki elküldött megint vérvételre, kardiológiára de minden negatív. A kardiológián néztek ultrahangot de ott se volt semmi teljesen rendben van a szívem, de folyton mellé ütéseim vannak amire azt mondta az orvos hogy jóindulatú szívritmuszavar nem kell tőle megijedni. Tudom, hogy ez mind-mind a stressz miatt alakult ki de egyszerűen nem tudom kezelni. Nem tudok se bemenni suliba se sehova...úgy érzem össze nyom a semmi... Járt már valaki hasonló cipőben?

febr. 23. 17:47
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%
Szia 16 éves vagyok 5 éve panikrohamom van és én ezt mindennap át ellenem 2 honapja mentő volt nalam majdnem 200 volt a vérnyomásom és ez igen sajnos pánikroham,stressz
febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban
febr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nekem is volt már fent a vérnyomásom, de nekem csak 150ig megy fel ilyenkor...

Már az is megfordult mostmár a fejembe hogy befekszek kezeltetésre mert folyton attól rettegek hogy teljesen hazavágom magam.

Neked meg kitartást!

febr. 24. 01:04
 4/31 A kérdező kommentje:
Hát köszi :/
febr. 24. 01:13
 5/31 anonim ***** válasza:
36%

A pánikot az agyad váltja ki. Az agyadat képes vagy te irányítani. Ha ezt felismered, beismered, akkor képes lehetsz megtanulni kezelni és leállítani. Ha félsz tőle, félsz a rohamtól egyenesen vonzod. Ismerd meg a rohamjaidat, ismerd meg miért jönnek. Minél hamarabb az első rezdülésnél felismered pánikrohamod van, annál könnyebb megállítani. Nem szabad rágörcsölnöd hogy úristen roham lesz. El tudsz menni suliba, el tudsz menni mindenhova, képes vagy bármire. Egyedül a félelem ami vonzásként működik tart vissza.

Pánikoltam moziban, színházban, boltban. Mit csináltam? Annyiszor mentem moziba annyi emberrel ahányszor tudtam meg teltházas színházba is elmentem és jártam boltba is. Csak azért is! Hát majd ez a szar amit az agyam generál a semmire, ez fog vissza az élvezettől. Nem. Nem engedem neki. Igen volt rohamom ezek alatt is, igen menekültem ki boltból, igen nem minden filmet élveztem. De egy idő után már igen. Végig tudok vinni egy nagy bevásárlást és élvezni tudom a filmet. Még pánikzavaros vagy. De ha engeded hogy ő nyerjen és mindentől félni fogsz, nem mész utcára stb, na akkor pánikbeteg leszel.

Menj el pszichológushoz, ő is tud segíteni.

Nincs semmi baj veled. Az agyad játszik. Ne engedd neki. Te irányíts ne ő.


Nekem ez megváltoztatta a gondolkodásom:

[link]

febr. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy az agyam generálja a szituációkat...

Szívritmus zavart okozott nálam a folyamatos aggódás, stressz ami állandósult tehát nem csak roham közben van jelen hanem egész nap folyamatosan amitől szintén elkezdtem aggódni, hogy úristen na mikor áll le a szívem...

De most próbálok máshogy rátekinteni mivel tegnap hajnalba bevitt a mentő kivizsgáltak kaptam nyugtatót, magnéziumot vénásan, a szívemre pulzuscsökkentőt meg mindent kivizsgáltak ismét.

Azóta próbálom vissza fogni magam, dolgozok a helyzeten.

6.án megyek pszichiáterhez is.

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed, teljes mértékben igazad van!

febr. 25. 10:37
 7/31 A kérdező kommentje:
De azért az nem gondoltam volna, hogy egy hónap alatt képes lesz ez a betegség állandósult szívritmuszavart okozni...ha megtanulom kezelni a tartós stresszt és szorongást elmúlik?
febr. 25. 12:26
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlik ha sikerül a lelki okait megszüntetni
febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, mert idegesítő Nagyon, egész nap érzem a szívverésem aztán meg ha kihag, ég, ütemet hirtelen belső ijedtségem van, és ez egy végtelen ördögi körré válik. Rázom a lábam vagy csattogtatom ütemre a fogam csak hogy ne a szívverésemre fókuszáljak.
febr. 25. 15:33
 10/31 A kérdező kommentje:
*nagyon *kihagy *egy
febr. 25. 15:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!