Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez annak a jelen, hogy visszat...

Ez annak a jelen, hogy visszatért a pánikbetegségem? Merre tovább?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni.

Előzmények: több éven át voltam súlyosan pánikbeteg-szorongós de olyan szinten, hogy volt kb. egy év amíg a házból kilépni is rettegés volt, mindig rosszul voltam, szédültem, hányingerem volt, meg olyan gondolataim voltak mi lesz ha elájulok, behányok, mentőt kell hívni, meghalok stb. Aztán elkezdtem pszichiáterhez járni, 3 féle gyógyszert szedtem, de segített, szép lassan javultam, először gyógyszerrel tért vissza úgymond az életem, aztán el tudtam hagyni a gyógyszert is, az utolsó szemet kb. egy hónapja vettem be, úgy nézett ki visszatért a régi életem végre.

Tegnapig.

Nem tudom hogy közrejátszott-e valami fronthatás vagy ilyesmi (azokra is érzékeny vagyok), de tegnap délelőtt megint rosszul lettem, ahogy jártam a várost egyre inkább éreztem megint hogy szédülni kezdek, megy el az erőm, támad fel a hányingerem, gyomorfájás stb., nagyon rosszul voltam megint.

Teljesen az a rosszullét volt mint anno a durvább rohamaim alatt, mikor kezdett kiteljesedni a pánikbetegség rajtam, és nem tudtam előbb csak egyetemre járni, aztán utazni sem, és végül már sehova se kimozdulni. Mivel bőségesen volt benne részem, meg tudom különböztetni mikor van éhség, vírus vagy hasonló miatti rosszullétem, mikor csak simán a frontok miatt, és milyen az amikor a súlyos pánikroham támad. Ez most teljesen az volt.

Annál is inkább, mert miután hazahoztak, fokozatosan jobban is lettem. Azóta rettegek. Úgy tűnt visszakapom végre az életem, erre úgy néz ki megint támad ez a rémálom.

Ezek szerint gyógyszer nélkül nincs esélyem ellene? Hiába próbálok beleállni a dolgokba, küzdeni, kitartani, nem lehet győzni?

Mit tegyek? Térjek vissza a gyógyszerekhez, próbálkozzam tovább anélkül, vagy adjam fel az egészet? Ti mit tennétek a helyemben? Köszi ha végig olvastad!



febr. 14. 23:55
A kérdező szavazást indított:
Próbáljam tovább gyógyszer nélkül mint eddig, hátha csak egyszeri alkalom volt a rosszullét (pl. front miatt).
Térjek vissza a gyúgyszerekhez, és úgy éljem tovább az eddig elért életminőségem.
Adjam fel, ezek alapján nem győzhetek a pánik ellen. Otthon maradás és gyógyszerek.
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Olvastam olyat, hogy pszichológusok tudnak tanítani gyakorlatokat: mit érdemes tenni, tudatosítani, amikor kezdődik a roham.

Kereshetsz olyan anyagokat, vagy embereket, akik arról beszélnek (vagy módszereket dolgoztak ki) e betegséget illetően.

Én magam nem vagyok érintett, ismerőstöl hallottam az alábbi oldalról: e betegséggel érintett illető segít a pánikbetegséggel kapcsolatosan, további információm nincs erről, de itt az oldala:

[link]

Kereshetsz egyéb forrásokat is, amelyek a tudatosításban segítenek, például:

[link]

Ne add fel!

febr. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem ajánlom a saját módszerem,de én azóta tudom uralni a rohamot,és figyelmen kívül hagyni,mióta lecarom,hogy meghalok-e,vagy nem.


Ebben "segít" a súlyos depresszióm,amivel diagnosztizált az orvos.


De halál komolyan, azóta 1 pánikrohamom nem volt.

febr. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pánikbetegségre szedett gyógyszert csak orvosi felügyelettel hagyunk el.

Vannak (miliók), akinek egész életükben kell szedni.

febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Merre tovább?"

Szerintem a legjobb lenne, ha a roham jelentkezésének pillanatában megtanítanának ezt kezelni, pszichoterápia erre lehet jó.

febr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!