Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelenthet ez?

Mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés
Egy barátom mostanaban sokat viccelődik az öngyilkossággal. Ezt régen nem tette. Jelenthet ez valamit?

febr. 24. 18:00
 1/2 Grimfox ***** válasza:
Van rá esély, hogy jelenthet. Nem valószínű, hogy ténylegesen üngyilkos akar lenni, de azok között, akiknek ilyesmi megfordul a fejében, gyakori, hogy viccelődnek vele a külvilág felé. Előfordul hogy ez amolyan jelzésféle, hogy az illető nincs jól. Van, hogy ő maga sem vette még észre, hogy valami nem stimmel.
febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

Ha atlag magyarkent viccelodik vele, hogy hulye elmebetegek akkor "normalis". Ha groteksz modon, akkor elegge sotet viccei vannak, de a magyar tarsadalom mar huzza a szajat azert ezeken a vicceken.


Ha enyhen viccelodott, szinte majdnem pozitiv kimenetelben rola, akkor talan, de csak talan lehet elojel. De szerintem akik ongyilkosak, meg megprobaltak (tapasztalat) en hol viccelodtem vele, hol undorito dolgokat mondtam marmint hogy hogy mi tortenik egy testtel a halal utan, aztan sotet viccek. Volt olyan ember aki a problemamra azt mondta egyenesen menjek a vonat ele. Csak igy. Ilyen is van, de o nem szuicid.


De azert valahol sejtem, hogy aki mar gondolkodik rajta, az inkabb a groteszk, undorito, es a pozitiv reszet mondogatna - amit lenez az atlag magyar.

febr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!