Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátriai gondozóban a...

A pszichiátriai gondozóban a pszichiáter bezárathat a diliházba ha szerinte veszélyt jelenthetek magamra?

Figyelt kérdés

A gyógyszer a "hozzászokási" fázisban van. Még erősek a hangulatingadozásaim és főleg a depreszió és a szorongás erős. Néha agyonverem magam kék-zöldre, néha gyógyszerezem magam, néha iszok. Most a detoxban voltam alkoholmérgezéssel ami mellé még gyógyszert is vettem be.


Nincs öngyilkossági szándékom, csak szeretném kicsit megnyugtatni magam. Azért csinálom ezeket, hogy könyebb legyen.


28 éves bipoláris vagyok kevert szorongásos és depresziós zavarral. Holnap kell viszamennem a pszichiátriai gondozóba a pszichiáteremhez. Előre félek.


2023. jún. 14. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem léteznek már dilihazak
2023. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Voltam bent 2x. Pszichiátria hivatalosan.
2023. jún. 14. 14:36
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

Az nem dilihaz, ez a hivatalos megnevezese, hogy pszichiátriai gondozo.


Azt a célt szolgálja, hogy segitsenek.


Bízom a javulasodban, de ehhez neked is együtt kell működni.


Jobbulast kívánok az élet minden területén.

2023. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem. Az két külön dolog. Van a pszichiátria, neg a pszichiátriai gondozó. A gondozó az csak ilyen járóbeteg ellátó. Oda járok kontrolra meg ilyenek. Meg van a pszichiátria, ami a kórház. Ott van sima osztály mint egy kórházban, van nyílt osztály ahol 2x voltam és ott be vagyunk zárva. Mágneskártyával mászkálnak a dolgozók. Meg van a zárt osztály.
2023. jún. 14. 14:55
 5/20 anonim ***** válasza:
Bízz a javulasodban és akkor el fog jönni!
2023. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Bízok de az kevés. Nem hiszek Istenben, hogy megkérem, hogy javuljak és varázsütésre meglesz. Egyszer lehet eljön, de nem a diliházban akarom megvárni.
2023. jún. 14. 15:52
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha úgy látja, hogy önveszélyes vagy, akkor elrendelheti a befekvést, ami kötelező lesz, másképp a rendőrség visz be. Tekintettel arra, hogy ő a felelős azért, hogy veled mi történik azokután, hogy megvizsgált, így lehetőség szerint ne basszál ki vele, és legyél őszinte.


Nem tudom miképp lehet lenyugtatni magad azzal, hogy agyonvered magad (ez már elég borderline szagú amúgy), de te tudod. Mindenesetre jó volna befeküdnöd, mert itt valami nagyon nem kóser, nyilvánvalóan a gyógyszereid nem túl hatékonyak, ott gyorsabban beállítják. Nem tudom miért hívod diliháznak a pszichiátriát, én is feküdtem már bent, nincs vele semmi baj, megesik az, hogy jobb ott egy kicsit. Aki a saját gyógyulására törekszik, az megteszi ami szükséges, és nem csinál abból valami önérzetes problémát, hogy pszichiátriára kell befeküdnie. Az egy ugyanolyan osztály, mint a kardiológia, ha a szíveddel van baj, akkor oda fekszel be, és nem állsz neki mindenféle pejoratív jelzővel illetni a helyet, hanem örülsz neki, hogy segítenek rajtad.

2023. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A pszichiáteremhez viszamentem vagy egy hete, hogy nem vagyok jól, azt mondta, hogy legyek türelmes, másfél hónap mire hat a gyógyszer, nem kell állandóan járni. Ezek után történt hogy bepiáltam, vetem be gyógyszert, hogy fokozzam a bulit, aztán eszméletlen állapotban alkoholmérgezéssel vitek kórházba. Most nem akarok viszamenni hozzá. Próbálok türelmes lenni. 10 nap múlva úgyis kontrol lesz.
2023. jún. 15. 21:05
 9/20 anonim ***** válasza:

Nos, azt nem említette a doktor, hogy az alkoholt mellőzni kellene, úgy bipolárisan amúgy is, de a rá kapott gyógyszerekre meg főleg? Azért egy kis kvetiapin\olanzapine\ripseridone\akármi más elég szedatív önmagában is, azt piával kombózni eléggé házhoz menés egy jó nagy pofonért. Javulást meg nehéz lesz elvárni úgy, hogy mellé ájultra iszod magad, nem igaz? Ne érts félre, nem kívánlak hibáztatni, nyilvánvalóan az állapotoddal együtt jár az is, hogy van némi önsértő hajlamod. Viszont fontos lenne tudatosítani, hogy ez nem vezet semmi jóra (tudom, hogy ennek a mondatnak sincs semmi értelme, nem is a jóra törekedtél az ivászattal)


Szerintem életed ezen szakaszában a bulizás sem feltétlenül jó ötlet. Kicsit le kell nyugodni, esetleg otthon számítózni picit, filmeket nézni, kivenni 1 kis szabadságot esetleg, szeretteiddel tölteni az időt. Ha az italozás rendszeres volt esetleg, akkor beszélj az orvosoddal, hogy miképp tudnád abbahagyni, az elvonási tünetekre ad majd gyógyszert, nem lesz baj. Egy kis tiapride lehet nem lenne rossz ötlet.

2023. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok alkesz. Nem szoktam inni. Néha egy pohár, hogy jobban érezzem magam. Említettem az orvosomnak, hogy nagyon depresziós vagyok, félek, szorongok, feszült vagyok. Sokszor bennem van, hogy mindenki engem néz és rólam beszél. Az útcán forgok, hogy meg akarnak támadni. Mindent túlstreszelek. Ezekre kell valami ami oldja ezeket az érzéseket. Ezért iszok néha meg gyógyszerezem magam. Vagy kicsit többet veszek be, vagy paroxant veszek be ami oldja a rosz érzéseim és kicsit normális embernek érezhetem magam.


Az orvosom nem is érdekelte. Mondta, hogy legyek türelmes mert a gyógyszernek kell 2 hónap mire beáll a hatása.

2023. jún. 15. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!