Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineként mit jelenthetne...

Borderlineként mit jelenthetnek ezek az új tünetek?

Figyelt kérdés

Borderline vagyok. Azt veszem észre magamon mostanában hogyha bármi rossz dolog történik velem akkor elkezdek kontrollálhatatlanul dühöngeni és sírni és az sem érdekel ha emberek közt vagyok és közben borzasztó szenvedést, feszültséget élek át legbelül.

Olyan mintha már semmi rosszat nem tudnék többé elviselni.

5-6 éve simán előfordult hogy nagyon rossz dolgokat csendben eltűrtem de ez már nem így van és egyre rosszabb ez az egész. Most az elmúlt időszakban borzasztóan rossz.

Szerdán kimerülésig sírtam mert kitört a kocsim ablaka és egy pasi már a páromat kérdezgette hogy bírja ezt. Reggel mikor felkeltem úgy nézett ki az arcom hogy magamra sem ismertem és nem túlzok.


Mit jelent ez? Mi fog így jönni ha továbbra is kezelés nélkül maradok?



2023. jún. 24. 23:08
A kérdező szavazást indított:
Bajt jelent
Nem jelent nagy dolgot
16 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván bajt jelent, nem is értem, miért kérdés ez. Ha meg elüldözöd ezzel a párodat, még inkább kiborulsz, szóval ha kezelés nélkül akarsz maradni, akkor azonnali komoly életmódváltás, teljes endokrinológiai kivizsgálás, mindent, de tényleg mindent nézess magánlaborban.
2023. jún. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Romlik az állapotod. Terápiát és/vagy gyógyszert szedj.
2023. jún. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg tanulj nyelveket, abban legyél ilyen szenvedélyes.


Egyébként nekem valószìnűleg enyhe aszperger szindrómàm és borderline személyiségzavarom is van. Régen ittam, azt már szerencsére elhagytam.

A tanulàsba menekülök...ugyanakkor most is vizsgát halasztottam, jó mi?


Az öngyilkossági gondolatokról ne is beszéljük, még vissza vissza tér. De szándékosan nem is olvasok erről a témáról a neten. Néha bűnbe esek és megnézem ki lett öngyilkos.... Ilyenkor sok dolog az eszembe jut, hogy én például miért nem.

Anyukám tudja, hogy ilyen kattos vagyok, szegénykém teljesen ki van. Úgy sajnálom őt, hogy nem lett egy stabil, egészséges lánya, na meg persze az egész családomat.


Amit neked javasolnék!


A fàjdalmadat erővé kéne alakìtanod!


Nem tudom miért, de azt érzem, hogy tele vagy fájdalommal és kényszerhelyzetben vagy, nem tudsz egy jó nagyot lépni...(pedig tudnál.)

Sok ember terhét cipeled magadon, Nagyon erős és kreatív lélek vagy. Irigynek nem mondanàlak, néha bekapcsolhat nálad ez az érzés, de inkább a sértettség, igazságtalanság érzése ez.

Sok arcod van, ezeket kéne eggyé integrálni és akkor kapnàl egy rendes személyiségét. Csak magadra számíthatsz! Egy pszichológus, aki sok esetben ki van már égve, nem biztos, hogy ér bármit is.


Én voltam szakembernél, de nem nagyon láttam rajta a segíteni akaràst...konkrétan minden egyes ülés után vártam, hogy hazamehessek, az volt a legjobb része a dolognak. Viszont én sem vagyok egészséges, lehet ez is közrejátszik, ugyanakkor tudom, hogy nem jó embernél jártam. Neki csak egy tanulmány voltam, nem ember.


Hiszem azt, hogy csak a szerető kapcsolatoktól lehet meggyógyulni. Néha egyedül kevés.

2023. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!