Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Online pszichológust próbált...

Online pszichológust próbált már valaki?

Figyelt kérdés

Élőben már jártam mikor Pesten éltem, de most ahova költöztem alig van 1-2 és ők sem fogadnak már új embereket.


Megint nagy szükségem lenne rá, a két opció, hogy utazok Pestre (1-1 óra utazás plusz vonatjegy ára) vagy online. Egy kicsit szkeptikus vagyok, az is ugyanolyan jól működik? Valahogy csak azt látom magam előtt, hogy próbálunk valami komolyabb témáról beszélni, aztán lefagy/szétkapcsol/nem értem amit mond, stb.



febr. 26. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, hogy milyen az internethálózatod, de szakmailag az online terápia ugyanolyan hatékony. Nem dől össze a világ, ha szétkapcsol, és újra kell csatlakozni.
febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Nekem olyan volt a legutolsó terápiám, hogy hol így - hol úgy voltak az alkalmak. Hát szerintem rohadtul nem fair ugyanannyi pénzt kérni az online alkalomért, mert egyszerűen nem ér ugyanannyit. Hiába jó a net, nem szakadozik, de a kommunikáció mégis fura. Egymás szavába vágtok folyamatosan, nem tudom, miért.

Talán az egyetlen pozitívuma az, hogy ha olyasmit kell elmondanod, amit nagyon szégyellsz (ilyen nyilván nincs mindenkinél), azt online sokkal könnyebb. Vagy ha olyasmivel van problémád, hogy szégyelled a tested, kövérnek tartod magad, akkor sokkal könnyebb róla beszélni. De hát ezek eléggé speciális helyzetek...

febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Attól, hogy online, még egyáltalán nem kell egymás szavába vágni. Azt te csinálod, nem az online.

És nem fair ugyanannyit kérni??? Hát a pszichológus pont ugyanannyit dolgozik, pont ugyanazzal a szaktudással!

febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A késés miatt vágnak egymás szavába, ne is zavarjon...
febr. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Jelenleg is online "járok" pszichológushoz.

Első alkalom személyesen volt és lesz is még ilyen de így egyszerűbb neki is gondolom illetve nekem sem kell utazni.

ápr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!