Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjak jó pszichológu...

Hogyan találjak jó pszichológust vagy terapeutát?

Figyelt kérdés

Elég régóta vannak szorongásos problémáim (főleg az egészségemmel és szociális dolgokkal kapcsolatban), viszont szeptemberben órán kaptam egy pánikrohamot, életemben szinte először, iszonyatosan beszédültem, azt hittem elájulok, összevissza vert a szívem, nehezen kaptam levegőt, zsibbadtam és alig bírtam gondolkodni, közel álltam hozzá, hogy kimenjek a teremből és hívjam mentőket. Akkor múlt el mikor vége lett az órának, de mikor rágondoltam a következő órán meg hazafelé, éreztem hogy vissza tudnám hozni azt az állapotot ha sokáig gondolok rá, nem éreztem magam biztonságban. A következő hét első óráján már előre izgultam, jött is a roham, és azóta publikus helyre megyek sokszor beszédülök, ájulásérzetem van, gyengék a lábaim, ezért már előre félek sokszor ha ki kell mozdulnom otthonról. Főleg boltokban, plázákban, tömegközlekedésen tör rám, illetve pl sorbanálláskor meg nagyobb sétáknál. Budapesten kéne egy jó szakembert találnom, csak félek hogy nem jól választok, így pénzkidobás lesz a vége meg elvesztegetett hónapok. És még az a kérdésem, hogy ebből az állapotból meg lehet teljesen gyógyulni? Pár hónappal ezelőttig hiába volt szorongásom, messze nem ilyen erősen és kb soha nem volt, hogy nem mertem volna emiatt publikus helyre menni és nem is voltam rosszul azokban a helyzetekben amiktől az elmúlt hónapokban szorongok. Amúgy most már jobb, ha érzem a pánikrohamot közeledni, már le tudom nyugtatni magam, mégis érzem ezeket a testi tüneteket nyilvános helyeken, és mostanában erre parázok rá.

20/L



febr. 26. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Lefordítom az első mondatodat: hipochonder vagy és nincs párod. Ezeken változtass és magától elmúlik.
febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van párom, nagyon szeretjük egymást, és emiatt elég rossz hogy bárhová megyünk én elkezdek izgulni.
febr. 26. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan oldal, hogy pszichológuskereső, ellenőrzött terapeuták, leírnak bemutatkozást is, van fénykép, lehet válogatni, ki a szimpi, lehet helyiségenként is keresni, melyik kerületben rendel, jó én is ott találtam!
febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. "Kandela" pszihológus csapatot ajánlom. Nagy valószínűséggel meg leszel velük elégedve.
febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!