Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Viszonylag gyakori szorongáson...

Viszonylag gyakori szorongáson tud segíteni pszichológus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés
Megfelelési kényszer miatt nagyon nehezen indulnak be a dolgok - ha egyáltalán… tényleg használ, van valakinek tapasztalat ilyesmiről?

febr. 26. 06:46
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig reális egy terápia?
febr. 26. 06:47
 2/25 anonim válasza:
72%
Pszichológushoz menj inkább. Pazichiáter felirna neked gyógyszert (nyugtató, kedély javító), arra meg rohadtul nincs szükséged.
febr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk pont ez van, fél évig járt párom pszichológushoz, ő azt mondta hogy nagyon erős benne a szorongás és ezért küldte tovább pszichiáterhez, kb fél éve szedi a bogyókat és sokkal jobban van tőlük. Most fogjuk majd újra elkezdeni pszichológust is újra.
febr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%
Tud segíteni, de nem irtad mi a baj. Hónapokig is tarthat egy terápia, de van OEP támogatott hely is
febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Hát kb öt hónapja járok pszichológushoz, nagyon sokat segít, de nekem szükségem lenne gyógyszerre is, folyamatban is van az utóbbi. Nekem kicsit bonyi a gyógyszerezés egyéb betegség miatt, de én szeretnék. A terápia nekem minimum másfél év lesz.

Vannak traumáim, amik miatt szoronghatok. Jó pszichológust találtam magamnak, kiépült a bizalom, nem érzem, hogy kamu lenne, pedig előtte én ettől tartottam, elég arrogáns tudok lenni, de nagyon kellemesen csalódtam. Szerintem a lényeg, hogy bízz a folyamatban és ne félj pszichológust váltani, ha úgy érzed nem megfelelő, aki éppen van.

febr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz érdemes menni. Hogy mennyi ideig tart egy terápia... Nézd, többféle létezik, vannak pár hónapos fókuszterápiák, de tapasztalatból írom, hogy ha igazán érdemi és tartós változást szeretnél elérni, akkor hosszúterápiát érdemes kezdeni. Nekem anno azt mondta a terapeutám, hogy minimum egy-másfél év. Ha többet mond, bele se vágok, így is soknak éreztem. Három év lett, de így utólag egy percét sem bánom, nehéz volt, de olyan változásokat hozott, hogy tényleg minden perc megérte. A legjobb befektetés volt.
febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
szichiater fix tud, szihologus nem biztos.
febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Psycho ***** válasza:
94%
Érdemes először pszichológushoz fordulni. Ő meg fogja tudni mondani idővel, hogy szükséges-e a gyógyszeres támogatás, vagy sem.
febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%
A pszichiáter elmebetegeken segít, azoknak az orvosa, a pszichológus kedélybetegeken.
febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Senior Séf ***** válasza:
16%

8 éve mindig le kellett írnom, amit a témáról tudni kell. Szorgalmasan le is pontoztatok érte. Most már elérhető a neten, használjátok ki.

[link]

febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!