Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresssziós vagyok, és...

Depresssziós vagyok, és elcseszett életem van, ezért nem látom már értelmét szakemberhez menni. Mit tehetek (még)?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Elcseszett élet alatt azt értem, hogy (átvitt értelemben) nem tettem le semmit az asztalra az eddigi életemben. Pedig mindent megtettem érte, igyekeztem. Szerintem még a szakemberek számára is nyilvánvaló, hogy rajtam értelmetlen lenne segíteniük, mert egy elcseszett ostoba kis korcs vagyok, abszolút nulla értékkel, és csak egy teher a társadalom számára. Hatszor próbáltam már segítséget kérni különböző szakemberektől, mindhiába. Ezerszer inkább segítenek sikeres embereknek, bagatell dolgok miatt, ezt tapasztaltam mindig.
febr. 27. 00:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
34%

Sosem késő változtatni, új életet kezdeni. Kerüld el azokat az embereket, akik hátráltatnak az életedben és döntéseidben. Élj úgy, ahogy neked kényelmes.


Nem mellesleg a kérdésedben nulla helyesírási hiba van, illetve a megfogalmazás is teljesen rendben.


Szerintem inkább gondolkodj el azon, hogy mi az amiben nem vagy korcs, mert pl. ezen az oldalon rengteg felhasználó van aki egy ilyen kérdés kiírásánal milliónyi fogalmazási és helyesírási hibát ejt.


Senki sem tökéletes, de próbáld azt nézni miben vagy több mint a többi ember.


Sok sikert, szakember nélkül is ki lehet törni bármiből.

Egyedül is menni fog.

febr. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 aha, aha, csak tudod, mit jelent, ha valaki depressziós? Mond neked bármit is ez a szó...?


Helyesírási hiba nélkül írok. ÉS??? Nagy kunszt...

febr. 27. 01:48
 3/13 anonim válasza:
59%
10 évig voltam depressziós és az utóbbi években kezdtem el kimászni belőle. Szóval igen, tudom mit jelent.
febr. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


Itt röviden elmondja a tüneteket egy pszichiáter (angolul, ezzel biztos nem lesz gondod...). Különösen az utolsóval vannak, voltak gondjaim. Tíz éve kezelnek ezzel, jelenleg is gyógyszert szedek napi rendszerességgel, de ennyi az összes segítség, amit kapok, és ez már nem elég.

febr. 27. 01:58
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, az utolsó előttivel.
febr. 27. 01:59
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy 30 éves vagyok már.
febr. 27. 02:01
 7/13 anonim válasza:
Én sosem mertem gyógyszert szedni, mert tuti ráfüggtem volna és még rosszabb lett volna. Szakember sem tudott segíteni, én csak a saját elhatározásomnak köszönhetően éltem túl.
febr. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó, oké. Remélem, más is fog írni.
febr. 27. 03:21
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Mintha én írtam volna...

Értéktelen vagyok...

febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Pont ez a depressszió. hogy az ember így érzi. A valóban kevéssé értékes emberek nem így éreznek, pont próbálnak belekapaszkodni minden kis teljesítményükbe, vagy akár hazudni, hogy többnek látszódjanak. Ez tehát az agy egy állapota, és nem a valóság.

Az én depresszióm oka pl. főként az volt, hogy a sikereimet nem jegyeztem meg, csak a hibáimat. Még fel is háborodtam, ha a sikereimre kérdeztek rá.

Úgyhogy az egyik terápiás házim ,hogy minden este fel kell írni, aznap mit sikerült megcsinálni.

A másik: kimutatták, hogy a depressziósak sokkal többet foglalkoznak önmagukkal mint a többi ember. A másik házim, hogy amikor észreveszem, hogy magamon rágódok, magamat sajnálom, magamat kritizálom, akkor kezdjek el kifelé figyelni. Mit csinál a többi ember, mit csinál a természet, milyen színű a postaláda, stb. Ez engem pl. pihentet, kicsit megkönnyebbülök, hogy nem szidom magam arra az időre. Sőt, néha még valódi megoldások is eszembe jutnak.

Nekem a témáról szóló könyvek is segítettek. Pl. Korb: Felfelé a lejtőn. Shapiro: Győzd le a múltad!, stb.

febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!