Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezen a ponton mit lehet...

Ezen a ponton mit lehet csinálni? (súlyos depressszió)

Figyelt kérdés
Mikor felkelni se bír az ember és rendesen ellátni sem magát. Nem akarok kórházba menni megint.

2020. febr. 8. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Súlyos depresszi pont olyan mint valamitöl függönek lenni.

Csak is akkor tudsz meggyógyulni, ha ezt fejben te is akarod.

Ez az elsö lépés. Èn megakarok gyógyulni, nekem depresszióm van, én jobban akarom maga érezni...

Ha ez megvan akkor minél elöbb terápeuta kell aki felír gyógyszert és rendszeresen mész hozzá. CSak is ennek kombinációjával tudsz kigyógyulni. Minél mélyebben vagy annál tovább tart, de egy teljesen normál életre lehetsz képes ha kitartó vagy.

Viszont ebbe vissza lehet esni, de ettöl ne félj, mert ha egyszer kigyógyultál és késöbb úgy érzed, hogy megint kezdesz sülyaedni akkor egyszerüen még idöben kell a terápeutát felkeresni, és az segít neked.


Ha tényleg jól akarod érezni magadat irány terápeutához.

2020. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Alain Delon ***** válasza:
4%
Súlyos depressziós nem ír kérdést.
2020. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Az érzelmet megkeresni, ami lebénít. Mit érzek? Miért érzem? Mire emlékeztet ez az érzés?
2020. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

Kedves 1#

Amit leírtál a tökéletes recept, arra hogy függővé válj az orvostól és a gyógyszertől. Ez nem gyógyulás!

2020. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. és 3. válaszával különösen egyetértek.


Amúgy nem tudom ki pontozott le mindenkit (kivéve azt, aki szerint "depressziós nem ír ki kérdést", na mindegy), de én zöld kezed adtam a többieknek!

2020. febr. 8. 16:50
 6/14 anonim ***** válasza:
12%

1-es

Nekem ezek mind megvoltak. Mégis mindig meg kellett várnom míg spontán (tavasszal) lezajlik a téli depresszió. Nem lehetett se enyhíteni, se rövidíteni.


Szerintem mindenki meg akar gyógyulni. Nem kell ehhez külön döntést hozni.

2022. okt. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem érzés sem volt, ami lebénított volna.
2022. okt. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Terápián a súlyos depresszióval járó rossz érzések elfogadását, önmagam bíztatasát javasolta az orvosom. Ki fogom bírni, amíg elmúlik. Ha nem gond, baj okozza, akkor általában 6-8 hónap alatt spontán lezajlik. Nem végig mély.
2022. okt. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos hasonlóan vagyok. Fejben minden reggel eltervezem, hogy ma végre "leteszem" a depressziót és, hogy mennyi minden szépsége van az életnek. Nos ez kb 10 percig tart felkelés után. Ezután jön az, hogy konkrétan reggelizni sincs erőm. Csak feküdni egész nap gondolkodni, zenét hallgatni, telefonon olvasgatni és ennyi. Nincs erőm barátokkal találkozni emiatt már kb nincs is:((

Nincs erőm boltba menni. Már a hobbijaim se nagyon érdekelnek. Az edzést is kezdem elhanyagolni.

Viszont én még elég fiatal vagyok 18-20 év közt helyezkedek el és így szerintem ez kicsit sem normális...:(

2022. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Hé, depis banda, én is a tagotok voltam, vagy néha még mindig vagyok, oké, de inkább nem, mint igen, úgyhogy hadd osszam meg a tapasztalataimat:


1. Tényleg jó függőségként tekinteni rá, mert van az a mondás, hogy aki egyszer függő volt, az mindig is függő marad, hiába szokik le, ez tényleg így van. Nekem ez mindenképp segít, mert bosszant és kihívásként tudok rá tekinteni, hogy márpedig én nem hagyom, hogy engem bármi is irányítson, én szeretném irányítani a saját életemet.


Ehhez csak lábjegyzet az, hogy még voltam is hozzád hasonló helyzetben, kérdező, miután már évek óta jártam terápiára, gyógyszert sosem szedtem, csak pszichológushoz jártam, aki már jó ideje le akarta zárni a terápiámat, én viszont nem akartam elengedni, így mondott nekem többször is lehetőségeket, többek között éppen azt is, amit te is írsz, hogy ha úgy gondolom, hogy nem boldogulok magam, akkor be is költözhetek olyan helyre, ahol gondoskodnak rólam. Na, ez is olyan szinten ijesztett meg és bosszantott föl, hogy kikértem magamnak, hogy méghogy én bárhova is elköltözzek, beköltözzek, hogy nekem megmondják, hogy mikor mit csináljak, szó sem lehet róla, akkor inkább játsszuk azt, hogy értelmes felnőtt ember vagyok. Azaz ez a lehetőség engem is annyira taszít, hogy ez nekem pl. a legjobb motivációm arra, hogy összeszedjem magam. Hogy hogy? Folytatom:


2. Először is megfelelő mennyiségű és minőségű alvás. Mennyiség: 6-8-10 óra/éjszaka. Ez tudom, hogy dupla vagy semmi onnantól kezdve, hogy van az a depi, ami nem hagy aludni, és van az a depi is, amely miatt átalszom inkább egy hetet, mert nem érdekel semmi és senki, éljen álomország, ahol nem kell elviselnem az élet súlyát, naná... A minőségről meg csak annyit, hogy ébredés nélkül egyhuzamban éltető az alvás, kísérőzaj nélkül. Én pl. tudom magamról, hogy borzasztó vagyok, ha kialvatlan vagyok, ahogy amúgy mindenki kikel magából, ha kialvatlan, akkor van esély olyanokat gondolni, mondani, tenni, amiket aztán meg lehet bánni és a jó kis önostorozással vissza is lehet csúszni könnyedén a depibe, tehát inkább aludd ki magad, de tíz óránál éjaszakánként ne többet. Lehet akár két adagban is: korán kelősen hatékonykodni, aztán ebéd után szunyni egyet.


2. Rendszeres mozgás, sport, jóga, meditálás, vagy legalább mély légzés: boldogsághormon, testi és lelki egészség egyben, oxigén kell az agyunknak a pozitív gondolatokhoz, legalább minden nap sétálj egy fél órát a kényelmes tempódban, mert a friss levegő ugyanúgy gyógyít, mint a mozgás, Napsütésről nem is beszélve!


3. Táplálkozási életmódváltás: alkohol, cigaretta, drogok, cukor, glutén, tej, állati eredetű élelmiszerek és italok elhagyása - mint deprimál, ahogy ürül belőlünk. Ez tényleg nagy váltás és nem megy egyik napról a másikra, de megéri, tapasztalatból mondom: még sosem voltam olyan kiegyensúlyozott, mint amikor mindettől teljesen megszabadultam. Nem véletlenül mondták a régiek, hogy az vagy, amit megeszel. Miért mérgezzük a testünket, hogy aztán a hangulatunkat is mérgezze? Kb. három hét alatt ürül mind, ha nem folytatjuk a hozzáadást, akkor várható lelki megnyugvás és kiegyensúlyozottság is. Ehhez egy tanácsom az, hogy minden elvétel helyett kell valami, ami helyettesíti. Pl. cigi helyett menj egy kört a ház körül vagy csinálj húsz felülést vagy táncolj egy sort, vagy meditálj egyet, stb.


4. Ne legyél egyedül! Sosem vagy magányos, mert mindig szeret valaki, ha más nem, hát én, de a Queen is megénekelte már rég, hogy someone still loves you - valaki úgyis szeret téged! Bizony! Ha nem kell sokat gondolkodnod azon, hogy ki szeret téged, akkor kérjél tőle ölelést, test a testhez ölelést, akár csak ruhán keresztül is - napi öt perc ölelés már lélekemelő, hát még ruha nélkül, hát még ha szeretkezés is lehet belőle. Nyiss emberek felé, mert a depresszió a magányos embereket támadja, hát ne legyél magányos!


5. Oszd meg a bánatod másokkal is, vagy legalább írd ki magadból papírra vagy képernyőre, hogy te legyél a saját terapeutád, te kezeld saját magad, azaz a felnőtt éned vezesse a gyermeki segélykiáltásod! Légy kedves önmagadhoz, szeresd önmagad, hogy mások is könnyebben szerethessenek téged!


6. Kérj a háziorvosodtól pszichológusi vagy szociális munkás segítségét, szakmai segítséget, mert ezért vannak, hogy olyanoknak segítsenek, aki nehéz helyzetben van és ez még csak pénzedbe sem kéne, hogy kerüljön.


7. Vezess érzelmi naplót, ahol tudod követni, hogy melyik nap mit érzel, a fájdalmaidra koncentrálva, ahol mindig vissza tudod követni, hogy fáj-e még az, ami tegnap fájt és találd ki, hogy mivel gyógyíthatnád lelki fájdalmaidat! Segíts magadon és az Isten is megsegít!

2022. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!