Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik borderline személyiségzav...

Akik borderline személyiségzavarral küzdenek, azok, hogy jönnek ki, vagy, hogy nem mennek bele a mélybe?

Figyelt kérdés

Mi a praktikátok?

31/f


febr. 27. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

altalaban azt mondjak mentalis betegek ok is de nem. Vagyis nehez megmondani - ezt mai napig nem tisztaztak. Hisztrionikus meg dependes elemek vannak de azok szem. zavarok. a vagdosas meg teveszmek hogy valaki mar utal az mar enyhe pszichozis es emiatt vagdossa magad valaki vagy ordibal. sokan alibinek BNO kod szerinti "erzelmileg labilis rendellenesseg"-re titulaljak magukat mentalis betegnek (de ez miert jo?).


kozben maga a neveben van benne, hogy szemelyiseg zavar. tarsulhat hozza mondjuk major depresszio, bipolar I/II/III de a BNO kod nem feltetlen a borderlineosoke. bar regen az volt, de atneveztek. de ez a magyar dolog. kulfoldon a hanyatlo nyugaton ilyet nem csinalnak, egyelore szemelyisegzavar es kesz de vitatott tema. viszont nyugtatokat irnak fel esetleg antidepresszanst vagy antipszichotikumot. terapia hat nagyon nem segit szerintem max az ules alatt. de biztos jon egy komment hogy ot meggyogyitotta a macskagyoker is.

febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, én nemrég lettem ezzel diagnosztizálva. A pszichológusom szerint fél-egy év alatt javulás várható nálam, mivel nagyon jól megfigyelem a viselkedéseimet és felismerem, hogy az amiket csinálok nem normális. Meg ugye kbszottul szenvedek régóta és már eljött az a pont, hogy ebből elég legyen.

Illetve rendszeres terápiákra járok, sok borderline nem akar elmenni vagy hamar feladják a gyógyulásba vezető utat. Én nem falcolom magam (csak ritkán), szóval talán ezért is könnyebb nekem egy fokkal.


22/L

febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2! Neked milyen tüneteid voltak, ami maitt elmentél?
febr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok:

Hát.. sok minden miatt. Őszintén nem tudom melyiket lenne érdemes leírnom.

Talán a féltékenységi problémák miatt mentem el a legjobban, nagyon félek attól, hogy a párom megcsal vagy elhagy. Igen, tudom h kb mindenki aggódik ezen, de ez nálam napi szintű szorongás. Van, hogy 2-3 óráig csak ezen pörög az agyam és muszáj valamivel elterelnem a gondolataim. (Az egy másik kérdés mikkel, de ezeket inkább nem írom le)


Társas kapcsolataim kesze-kuszák, az embereket gyorsan leváltom újakra (képtelen vagyok egyedül maradni), akik viszont maradnak azok komoly stresszbírók…🙃 Néha sajnálom őket.

Ez az önutálat is jellemző, néha pedig isten-komplexusom lesz, imádok irányítani, olyan dolgokat teszek, amiket normál állapotban gondolni se merek és most nem is túloztam.


Ez nem tudom mennyire BPD dolog, de ha valamire szükségem van egy embertől, akkor azt mindig könnyen megkapom. Szerepekbe bújok, eljátszom a tökéletes szerelmest (vagy hőst - kinek mire van szüksége jobban) és semmit sem sejtenek közben, hogy ez mind azért teszem, hogy figyelmet/szeretet kapjak. Más érzelem nem igazán húzódik emellé. Az embereket soha nem szándékosan bántom, de a magány amit érzek, kibírhatatlan.

febr. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálam hasonló mint az utolsóhoz, kivéve, hogy nálam soha nem ment az, hogy megjatszam magam, arra fizikailag és lelkileg képtelen vagyok, főleg azért, hogy figyelmet, vagy szeretetet kapjak, egyszerűen az alap szabalyaimmal szembe megy. Viszont az önutálatom 340%-on mozog, a megcsalástól való félelmem 1700% volt, aztán ez be is jött, megcsaltak, aztán benne maradtam, most a megcsalástól való félelmem az számmal le sem írható, konkrétan úgy fogok fel, úgy dolgoztam fel, úgy vagyok vele, hogy megcsal még mindig, (elvileg már nem) de így tudatosítom magamban, hogy a viszonya még mindig megy, így inkább próbálom így feldolgozni, és próbálok még lejjebb sullyeszteni magamat, hogy nekem ez jár, ilyet érdemlek, ezt érdemlem, a hátulütője, hogy lássan átmegyek torzba, és olyan dolgok kezdenek el magától értedődőek lenni, amik a megcsalás előtt tabu volt, pl elkezdett vonzani a cuckold, ami nekem egy gyomorforgato, hányingerkeltő tabu volt, de olyan mélyen vagyok, hogy ha benyögné nekem, hogy szeretne mással szexelni, azt mondanám rá, hogy oké, legyen, legyen, legyen mert olyannyira egy senki vagyok, hogy el kell néznem.

Ebből adódik, hogy mégjobban utalom magam, viszont egy idő után kopogtat a benső lényem, hogy valami itt nem jó, normális vagy?

Ráadásul a meg is kopaszodtam, ezt is nehéz feldolgoznom, érdekes, hogy ahogy kopaszodok, úgy érzem magam mégszarabbnak, mégsenkibbnek....

És mindig van lejjebb ugye, kíváncsi vagyok, hogy hol állok meg.

márc. 1. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok: nem értem akkor, te diagnosztizálva vagy vagy csak úgy hiszed borderlineod van?
márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4! Köszönöm, hogy leírtad. Nekem az a furcsa nálad, hogy ilyen gyorsan cseréled le az embereket. Más borderes pont, hogy a meglévőkhöz ragaszkodik nagyon.
márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4# sok féle borderline van… De igen, vannak nagyon dependensek. Én csak a párommal vagyok ilyen, obsessed.
márc. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!