Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatok,...

Öngyilkossági gondolatok, mert bizonytalan vagyok a jövőmmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tavaly kezdtem el az egyetemet politológia szakon. Az órákat szeretem, jó jegyeket is szerzek, szóval nem emiatt vagyok depressziós. Viszont nem tudom, hogy mit csináljak a szak elvégzése után. Tavaly februárban azért jelentkeztem erre a szakra, mert politikai elemző, vagy valamilyen attasé akartam lenni (pl. kulturális, mezőgazdasági, katonai, stb.), de nem tudom, hogy valaha is elérem-e az álmaimat. Úgy érzem, hogy elrontottam a jövőmet, mert valamilyen gazdasági/műszaki/IT szakra kellett volna jelentkeznem, mert "ezekben van a jövő", de félek, hogy ha ezekhez kapcsolódó szakra váltok, akkor félek, hogy nagyon rosszul fogok teljesíteni, és dísznek lesz a diplomám, mert annyira béna leszek a területemben (matekból középszinten 4-es lett az érettségim, fizikából meg infóból nincs). Meg az is sokszor eszembe jut, hogy igazából tök mindegy milyen diplomám lesz, mert ma már szinte lehetetlen önerőből lakást venni, ha csak nincs az embernek jól működő magáncége vagy nem profi IT-s. Ebből a szempontból könnyebb lenne "nem harcolni" azaz megölni magam. Szerintem nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel, szóval akik hasonlóan éreznek/éreztek...ti mit tanácsolnátok?

febr. 27. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
akkor legyen céged vagy legyél IT-s. Senki se tudja, hogy mit hoz a holnap. Aki igen, az hazudik.
febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Új könyv a sokféle bizonytalanságról és a megküzdésről: [link]
febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Szia. Amit most tanulsz, ha abban elhelyezkedsz, sokszor lelkiismereted ellenére kell dolgoznod, és igy kettős lelkű emberré válhatsz. Azt tanácsolom, válassz valami realista irányú oktatást, amit kedvelnél. Az öngyilkosság helyett pedig válaszd a jóságos ISTENnel a kapcsolatot. Így erőslelkű és boldog emberként élhetsz.
febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól hogy mindenki az IT-t presztrálja még nem kell ilyen irányba tanulnod(főleg most amikor alig keresnek pályakezdőt/juniort), sokan bele se gondolnak mennyi meló van ebben, csak a hatalmas pénzeket meg a hómoffiszt látják, ha meg nem érdekel akkor kínhalál lesz és kiégés. Tanulj szakmát és nyelvet....ez a 2 halálos kombó. Az hogy nincs saját lakásod az meg nem vegye el a kedved....Magyarországon ez a realitás és hogy a többieknek miért van lakása arra nagyon egyszerű a válasz-->öröklés.
márc. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!