Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok az ilyen öngyilk...

Mit gondoltok az ilyen öngyilkosságról?

Figyelt kérdés

Külföldi sztori

Van 2 ember akik nem tartják sokra az életet az egyik kifejezetten utálja is azt megbeszélik ha meghalnak a szüleik akkor felélik az örökséget és megölik magukat és szándékosan távolmaradnak a gyermekvállalástól is



2023. okt. 8. 10:02
A kérdező szavazást indított:
Meg tudom érteni
Nem tudom megérteni
Ez felháborító
23 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezen igazabol semmi felhaborito.

Mindenki azt csinal az eletevel, halalaval, amit csak akar.

Az " elni es elni hagyni" elvben hiszek. Amig masokat nem erint, nem bantasz, addig csinald, amit akarsz. S felolem ugy is halsz meg, ahogy szeretnel.

2023. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:)
2023. okt. 8. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván brutális mentális problémák állnak a háttérben, de én az öngyilkossággal kapcsolatban mindig úgy vagyok, h ha másnak nem árt, tehát mondjuk nem úgy akar meghalni, h frontálisan belemegy egy másik autóba padlógázzal, akkor nincs baj vele. Az ő élete, az ő döntésen.
2023. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Azt, hogy alapjában véve ez nem így működik.


Az, hogy mit tervez el egy ember, az csak egy dolog. Az öngyilkosságot tervezni meg végrehajtani nagyon nem ugyanaz. Ahhoz, hogy azt végrehajtsa valaki, egy pillanatnyi tudatkiesés kell. Az életösztön rendkívüli módon dolgozik mindenkiben.


Én például tudok olyan emberről, aki le akart ugrani egy hídról, rég tervezte, és a járókelők húzták vissza, ott kiabált és könyörgött hogy húzzák vissza.


1 mp-re kihagyott a tudat, ugrott, de megkapaszkodott végül.


Azok akik valóban öngyilkosok lesznek, nem terveznek előre. Valaki mosolyogva megy el dolgozni, valami történik, este meg már nem megy haza mert vonat elé ugrik. Szóval ez instant dolog, tervezheted ahogy akarod, de nem a tervtől fog megvalósulni.

2023. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem tudom megérteni, mert voltaképpen a történetben szereplő két embernek minden megadatott ami nekem nem: párkapcsolat, anyagi jómód (hiszen van felélhető örökség), jó egészség (hiszen önként mondanak le a gyerekvállalásról)


tehát mondhatjuk hogy olyan valakikről van szó akik alapvetően jó külső körülmények között élnek, de mégis öngyilkosok akarnak lenni. nem ítélem el, nem háborodok fel, mert az ő döntésük hogy mit tesznek az életemmel. de teljesen érthetetlen számomra ez a történet. (pl gondoljunk bele ehhez képest van aki magányosan él vagy tönkremegy a párkapcsolata/házassága, nem lehet gyereke, vagy éppen gondoznia és/vagy anyagilag támogatnia kell az idős beteg szüleit)

2023. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
na jó, a előző kommentben egy egészen abszurd elírást követtem el (életükkel helyett életemmel)
2023. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ertem az allaspontodat #5-os, de az, h masnak milyen elete van, meg mennyi minden adott a boldogsagahoz, az nem relevans jelenleg.

Valoszinuleg teged boldogga tenne, ha birtokolhatnad azokat, amiket felsoroltal. De valoszinuleg a kerdesben szereplo emberkeket ez hidegen hagyja.

Azt mondjak, mindenkinek a sajat keresztje a legnehezebb, s kivulallokent nem latunk bele teljesen masok eletebe.

2023. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan ismerősöm,aki pontról pontra eltervezte,és végre is hajtotta az öngyilkosságot.

Kivett Pesten egy drága szállodai szobát,megvacsorázott nagyon drága kajákat, stb stb. Utána meg ugrott. Tán 23 éves fiú volt...

2023. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Magánügy különben. Én is megteszem nemsokára. Senkinek nincs joga engem életre kényszeríteni.
2023. okt. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

5


Azt nem tudhatjuk biztos, hogy jó egészségi állapotuk van pusztán azért, mert gyereket tudnának vállalni. Lehet, hogy mentális betegségük van pl.


Szerintem egyébként a kérdés nem elég részletes, hiszen még mindig nem tudjuk, hogy MIÉRT is akarnának öngyilkosok lenni. Sőt, újraolvasva a kérdést, csak az egyik UTÁLJA az életet, a másik nem. No de miért utálja, stb.

2023. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!